Українцям відключать незареєстровані мобільні телефони: названо дату

3350

Ідентифікатори мобільних телефонів (IMEI) незабаром мають бути занесені до єдиної бази даних. Телефони, які в цій базі не будуть зареєстровані власниками, підлягають вимкненню. Деякі телефони вже не врятувати: їх у будь-якому випадку відключать.

Ці нововведення набудуть чинності у тому випадку, якщо парламент затвердить законопроект №6183, який їх передбачає.

В Україні створюють єдину базу даних, яка об’єднуватиме унікальні ідентифікатори всіх мобільних телефонів (IMEI). До неї заноситимуть як нові телефони, так і ті, що вже є на руках у громадян.

Ідентифікатори телефонів – це як відбитки пальців у людини: всі вони різні.

Зібрану базу даних поділять на три списки: “білий”, “сірий” та “чорний”

До “білого” списку увійдуть усі мобільні телефони, планшети та все, що можна підключити до стільникового зв’язку, які працювали в мережах мобільного зв’язку до 1 липня 2022 року.

У результаті до “білого” списку мають потрапити всі засоби мобільного зв’язку, які будуть дозволені до використання в Україні.

Телефони із “чорного” списку підуть у небуття. До нього занесуть усі телефони, які вважаються викраденими, підробленими, а також ті, що були ввезені в Україну нелегально.

“Сірий” список буде для тимчасово дозволених телефонів. До нього увійдуть усі телефони з IMEI, які будуть визначені системою як несправжні чи клоновані та які працювали в українських мобільних мережах до 1 липня 2022 року. Їх дозволено використовуватиме до 31 грудня 2025 року. Потім їх також відключать від мобільного зв’язку.

При цьому мобільні девайси, які громадяни ввезуть з-за кордону, будуть автоматично включені до цього “сірого” списку. Однак у власників буде 120 днів, щоб зареєструвати ці пристрої у “білому” списку.

Великий вибір чохлів у нас в магазині @itech_store_ua

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я