«Нове дослідження вчених із Аріельського університету показало, що особлива форма випромінювання, відома як міліметрові хвилі, може вбити 99% коронавірусу та поліовірусів на поверхнях протягом 2 секунд. Ці результати можуть мати важливе значення для швидкої та ефективної дезінфекції (…)», – повідомляє The Jerusalem Post переклад Inopressa.
(…) Цей тип випромінювання працює в режимі міліметрових хвиль, що означає, що вони мають довжину хвилі близько 3 міліметрів. Просто для порівняння: випромінювання мобільного телефону має довжину хвилі близько 30 сантиметрів, а випромінювання мікрохвилі – близько 12 сантиметрів», – пояснив професор Моше Ейнат, співавтор дослідження, нещодавно опублікованого в журналі Environmental Chemistry Letters.
«Хвилі міліметрового діапазону знаходять безліч застосувань. В галузі медицини попередні дослідження показали, що вони можуть бути дуже ефективними у боротьбі з пухлинами та знищенні ракових клітин. Крім того, їх можна використовувати для передачі енергії та електрики без використання дротів, а також у процесі виробництва унікальних матеріалів, таких як синтетичні алмази», – йдеться у статті. (…)
«Після того, як вибухнула пандемія коронавірусу, Ейнату та його команді спала на думку ідея використати хвилі, щоб убити вірус, і вони почали співпрацю з доктором Габі Гарлітцем, молекулярним біологом. (…) “Не схоже, що цю технологію в даний час можна використовувати для атаки на вірус в тілі людини, але вона може бути дуже корисна для приміщень, обладнання і всіх форм поверхонь, які повинні бути очищені від будь-яких вірусів і коронавірусу. зокрема», зазначив Гарлітц, провідний автор дослідження.
За словами Гарлітца, велика перевага міліметрових хвиль полягає в тому, що вони можуть швидко дезінфікувати поверхню. «Інші методи, що використовуються в даний час для цієї мети, такі як УФ-випромінювання, займають хвилини, а іноді й цілу годину, і, крім того, вони можуть бути токсичними для людини, що робить дезінфекційний процес дуже непрактичним, – підкреслює він. – За допомогою нашої техніки ми усунули майже 99,9% вірусу за 2 секунди».
«Це випромінювання також дуже м’яко впливає на поверхні, не нагріваючи їх і не впливаючи на них, тому його можна використовувати на чутливих поверхнях, таких як електронне обладнання», – пише видання, додаючи, що вчені «випробували ту ж технологію щодо поліовірусу та отримали аналогічні результати». (…)
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…
Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…
Google заявила про рішення припинити показувати політичну рекламу в Європейському Союзі, починаючи з жовтня 2025…