Американські вчені з’ясували, що надто пізній чи навпаки ранній сон негативно впливає на організм та провокує проблеми із серцем. Спати потрібно лягати не раніше ніж 22:00, але й не пізніше 23:00.
Про це йдеться в новому дослідженні викладача нейронауки в University of Exeter Девіда Планса та директора відділу медицини сну в Staten Island University Hospital Томаса Кілкенні, повідомляє Healthline.
Дослідники провели експеримент, у якому брали участь понад 88 тисяч осіб віком від 43 до 79 років. Вони протягом тижня записували свій режим сну, а потім спостерігалися у лікарів протягом 5,7 років. Їх регулярно обстежували на предмет серцево-судинних захворювань, а саме:
Згідно з результатами дослідження, найчастіше проблеми з серцем були у тих, хто лягав спати опівночі чи після опівночі, а найменше страждали на ССЗ люди, які засипали між 22:00 та 23:00.
Більш того:
З цього випливає, що надто ранній сон і надто пізній сон однаково шкідливі для організму, оскільки порушують внутрішній порядок тіла людини.
Вчені пояснюють, що в організму людини є внутрішній 24-годинний годинник, який називається циркадним ритмом. Цей ритм регулює фізичний та розумовий стан організму.
Найнебезпечнішим часом для сну вчені вважають час після опівночі, адже тоді з’являється ризик не побачити ранкове світло, яке перебудовує біологічний годинник організму.
Особливо високий ризик серцево-судинних захворювань у жінок. Експерти припускають, що це спричинено реакцією ендокринної системи на порушення циркадного ритму.
Попередні дослідження вчених показали, що ті, хто погано спить із різних причин, живе менше людей із повноцінним сном.
Інші дослідження показують, що важлива не лише кількість годин сну, а й час засинання.
Якщо людина спить менше 7 годин на добу, то у неї з’являються ризики серцево-судинних захворювань, підвищення тиску, інсульту, ожиріння та навіть діабету 2-го типу.
Вчені мають намір провести ще низку досліджень, але якщо їх дані будуть підтверджені, то час сну та його елементарна гігієна можуть стати недорогим способом знизити ризики ССЗ та інших проблем із серцем.=
Також вчені підкреслюють, що якщо графік сну не співпадатиме з внутрішнім біологічним годинником (циркадним ритмом), то здоров’я може погіршитися. Наприклад, якщо через напружений графік роботи ви лягли спати в інший час, а не як завжди.
Але лікарі зазначають, що ідеальний час засинання між 22:00-23:00 може підходити не всім. Адже є “жайворонки” та “сови” та їх циркадний час сну може відрізнятися. Це питання вчені мають намір вивчити докладніше.
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…
Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…