У Viber чатах розповсюджують новий фейк

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

У популярній мережі “Viber”, зокрема групових чатах масово розсилають неправдиву інформацію, пов’язану з вакцинацією та начеб то повідомленням поліції. Про це повідомляє “По той бік новин”.

Люди пишуть інформацію про блокування телефонів чи списання грошей з банківської картки.

«Нова афера: дзвонять з телефону і просять натиснути 1, якщо зробили щеплення, як натиснете 1 відразу телефон стане заблокований, і далі телефон взламаний», — текст фейкового повідомлення від начебто поліції.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Як зазначають в поліції , жодного дзвінка із блокуванням телефона не було зафіксовано в жодній країні, як не було і жодної заяви в поліцію.

У поліції спростовують цю інформацію, адже жодних повідомлень вони не розсилали. Також спростовують таку можливість і представники мобільних операторів.

«Зловмисник не має доступу до вашого смартфона під час дзвінка, що б ви не натискали. Такий доступ може бути, якщо ви, наприклад, завантажите відповідну програму, чи відкриєте файл, наприклад, з вірусом, який може надійти через месенджер», — пояснює Тамара Кідрук, експертка з зовнішніх зв’язків “Vodafone Україна”.

Заблокувати телефон через дзвінок неможливо, лише у разі встановлення зловмисного додатка.

«Для того, щоб заблокувати телефон, потрібно провести низку дій на самому телефоні. Кожен телефон і оператор мобільного зв’язку має протоколи захисту, що унеможливлює спосіб заблокувати телефон через дзвінок. Якби все було так легко, то цей спосіб масово використовували б бізнес-конкуренти», — пояснює ІТ-фахівець Влад Грознов.

Тож українців закликають зберігати спокій та пильність. Не варто переходити за підозрілими посиланнями та поширювати їх.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.