Новини України та Світу

Рада прийняла закон про біткоїн: нові можливості для українців і шанс для бізнесу

Share

Проект закону “Про віртуальні активи” у другому читанні і в цілому підтримали 276 нардепів. У пояснювальній записці до законопроекту говориться, що тепер на законодавчому рівні буде комплексно відрегульовано відносини в частині створення, випуску в обіг віртуальних активів, укладення та виконання угод з ними.

Рада ухвалила закон про біткоїн – Фото з відкритих джерел

В ексклюзивних бліц-інтерв’ю експерти розповіли виданню “Коментарі”, які можливості відкриваються перед українцями після проголосованого законопроекту і які “підводні камені” він в собі несе.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Після прийняття закону бізнес отримає стандартні правила гри і можливість вийти з тіні

Аналітик Alpari Вадим Іосуб оцінює ухвалення закону про віртуальні активи досить позитивно.

“Він принесе помітну користь фізичним особам, які цікавляться криптоактивами, бізнесу, який надає послуги в даній сфері, і бюджету. Угоди в цій сфері потрапляють в правове поле, закон регулює правовий статус віртуальних активів і цивільно-правових відносин між фізичними і юридичними особами, які виникають під час використання цифрових активів”, — зазначає аналітик
Значить, пояснює він, з’являються перспективи судового захисту учасників угод з такими активами.

Вадим Іосуб також акцентував увагу на тому, що після прийняття закону бізнес отримає стандартні правила гри і можливість вийти з тіні. При регуляції в країну можуть прийти існуючі або відкритися нові криптобіржі, а банки будуть готові відкривати для них рахунки. Перерахування грошей на українські криптобіржі і виведення грошей звідти стане простим і прозорим. Ну, а бюджет зможе отримувати податки від бізнесу, пов’язаного з криптоактивами.

Це позитивний крок в сторону переведення економіки на інноваційний шлях розвитку, але, недостатній для того, щоб відбулися істотні зрушення в напрямку активного стабільного зростання

Економічний експерт, координатор громадської ініціативи “Рух бізнесу України” Андрій Гарнат акцентує, що легалізація віртуальних активів — це, в першу чергу, історія про модернізацію країни, створення умов для залучень в Україні міжнародних бірж, яким важливі зрозумілі правила і умови роботи.

“Це позитивний крок в сторону переведення економіки на інноваційний шлях розвитку, АЛЕ, недостатній для того, щоб відбулися істотні зрушення в напрямку активного стабільного зростання, — вважає експерт. — криптовалюта — це цифровий актив, який несе в собі функцію платіжного засобу (хоч і не є грошовим знаком). А це означає, що для збільшення його обороту, необхідно створити в країні умови для розвитку виробництва товарів і послуг, умови для припливу інвестицій із зовні і для активації внутрішнього інвестора. А з цим в Україні поки все дуже погано”.

На думку Андрія Гарната, податкова політика діючої влади не відповідає заявленим цілям, а тому не має поки шансу бути реалізованою в рамках поточної економічної парадигми країни-сировинного придатка до найсильніших економік світу.

“Оборот криптовалют в Україні вже досить високий (близько $ 37 млн. на добу) і продовжує зростати, незважаючи на ризики, пов’язані із здійсненням операцій в тіні, — зазначає експерт. — Необхідно кардинально поміняти порядок в законодавчій ініціативі. А саме — сконцентруватися на кардинальну зміну правил ведення економічної діяльності всередині країни, максимально спростивши суб’єктам економічної діяльності звітність і створивши вигідні (а ще краще — найвигідніші в світі) умови роботи. Як для резидентів, так і для нерезидентів, які вже ведуть свою роботу в Україні і які тільки придивляються до можливості відкрити бізнес”.

Андрій Гарнат підкреслює, що Україна повинна бізнесу запропонувати всебічну максимальну свободу в діяльності і розвитку, забезпечити безпекою і відповідною інфраструктурою.

“Але для такої трансформації потрібна зовсім інша політична воля і доросла свідомість”, — констатує експерт.

Читайте також на порталі “Коментарі” — біткоін набрав обертів і став справжньою національною валютою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Закінчив ТНТУ, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, нові медіа, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Головний редактор iTechua.com. Дякую, що читаєте нас. Є питання, пропозиція або щось цікаве? Пишіть на skarbykdj@gmail.com

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Стали відомі нові функції акумуляторів у iPhone 15

    В iPhone та iPad використовуються літій-іонні акумулятори, які схильні до хімічного старіння. Це поступово знижує…

    12.05.2024

    Microsoft повідомила про повне припинення підтримки Windows 10 21H2 менш ніж за місяць

    Наслідуючи графік життєвого циклу своїх операційних систем Windows компанія Microsoft оголосила про повне закінчення підтримки…

    12.05.2024

    У мережу злили фото складаного Xiaomi Mix Flip

    Знімок засвітився у китайській соцмережі Wiebo. На ньому показано зовнішню сторону складаного смартфона Xiaomi Mix…

    12.05.2024

    В App Store з’явився емулятор PlayStation 1

    Користувачі iPhone тепер можуть зіграти в тайтли першої PlayStation завдяки новому безкоштовному емулятор Gamma, який з'явився в…

    12.05.2024

    Астрофотограф зробив вражаючий знімок сонячного затемнення

    Зйомка повного сонячного затемнення вважається одним із найскладніших завдань в астрофотографії через необхідність детального планування…

    12.05.2024

    Робот-гуманоїд Tiangong вміє бігати зі швидкістю 6 км/год (відео)

    Стартап з Пекіна представив Tiangong – робота-гуманоїда з електричним приводом, здатного розвивати біг до 6…

    12.05.2024