Новини України та Світу

Рада прийняла закон про біткоїн: нові можливості для українців і шанс для бізнесу

Share
Час читання: 3 хв.

Проект закону “Про віртуальні активи” у другому читанні і в цілому підтримали 276 нардепів. У пояснювальній записці до законопроекту говориться, що тепер на законодавчому рівні буде комплексно відрегульовано відносини в частині створення, випуску в обіг віртуальних активів, укладення та виконання угод з ними.

Рада ухвалила закон про біткоїн – Фото з відкритих джерел

В ексклюзивних бліц-інтерв’ю експерти розповіли виданню “Коментарі”, які можливості відкриваються перед українцями після проголосованого законопроекту і які “підводні камені” він в собі несе.

Після прийняття закону бізнес отримає стандартні правила гри і можливість вийти з тіні

Аналітик Alpari Вадим Іосуб оцінює ухвалення закону про віртуальні активи досить позитивно.

“Він принесе помітну користь фізичним особам, які цікавляться криптоактивами, бізнесу, який надає послуги в даній сфері, і бюджету. Угоди в цій сфері потрапляють в правове поле, закон регулює правовий статус віртуальних активів і цивільно-правових відносин між фізичними і юридичними особами, які виникають під час використання цифрових активів”, — зазначає аналітик
Значить, пояснює він, з’являються перспективи судового захисту учасників угод з такими активами.

Вадим Іосуб також акцентував увагу на тому, що після прийняття закону бізнес отримає стандартні правила гри і можливість вийти з тіні. При регуляції в країну можуть прийти існуючі або відкритися нові криптобіржі, а банки будуть готові відкривати для них рахунки. Перерахування грошей на українські криптобіржі і виведення грошей звідти стане простим і прозорим. Ну, а бюджет зможе отримувати податки від бізнесу, пов’язаного з криптоактивами.

Це позитивний крок в сторону переведення економіки на інноваційний шлях розвитку, але, недостатній для того, щоб відбулися істотні зрушення в напрямку активного стабільного зростання

Економічний експерт, координатор громадської ініціативи “Рух бізнесу України” Андрій Гарнат акцентує, що легалізація віртуальних активів — це, в першу чергу, історія про модернізацію країни, створення умов для залучень в Україні міжнародних бірж, яким важливі зрозумілі правила і умови роботи.

“Це позитивний крок в сторону переведення економіки на інноваційний шлях розвитку, АЛЕ, недостатній для того, щоб відбулися істотні зрушення в напрямку активного стабільного зростання, — вважає експерт. — криптовалюта — це цифровий актив, який несе в собі функцію платіжного засобу (хоч і не є грошовим знаком). А це означає, що для збільшення його обороту, необхідно створити в країні умови для розвитку виробництва товарів і послуг, умови для припливу інвестицій із зовні і для активації внутрішнього інвестора. А з цим в Україні поки все дуже погано”.

На думку Андрія Гарната, податкова політика діючої влади не відповідає заявленим цілям, а тому не має поки шансу бути реалізованою в рамках поточної економічної парадигми країни-сировинного придатка до найсильніших економік світу.

“Оборот криптовалют в Україні вже досить високий (близько $ 37 млн. на добу) і продовжує зростати, незважаючи на ризики, пов’язані із здійсненням операцій в тіні, — зазначає експерт. — Необхідно кардинально поміняти порядок в законодавчій ініціативі. А саме — сконцентруватися на кардинальну зміну правил ведення економічної діяльності всередині країни, максимально спростивши суб’єктам економічної діяльності звітність і створивши вигідні (а ще краще — найвигідніші в світі) умови роботи. Як для резидентів, так і для нерезидентів, які вже ведуть свою роботу в Україні і які тільки придивляються до можливості відкрити бізнес”.

Андрій Гарнат підкреслює, що Україна повинна бізнесу запропонувати всебічну максимальну свободу в діяльності і розвитку, забезпечити безпекою і відповідною інфраструктурою.

“Але для такої трансформації потрібна зовсім інша політична воля і доросла свідомість”, — констатує експерт.

Читайте також на порталі “Коментарі” — біткоін набрав обертів і став справжньою національною валютою.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Samsung може обмежити виробництво Galaxy S25 Slim

    Очікується, що Samsung представить серію Galaxy S25 вже в січні. Імовірно, це станеться 22 січня…

    16.12.2024

    ChatGPT Search став доступним майже для всіх безкоштовно

    У запеклій конкуренції з Google компанія OpenAI зняла обмеження на доступ до ChatGPT Search для…

    16.12.2024

    iPhone 17 Air не стане найдорожчим: навіть iPhone 17 Pro обійдеться дорожче

    The Wall Street Journal стверджує, що ця модель не буде дорожчою за iPhone 17 Pro…

    16.12.2024

    Користувачі iPhone і Samsung Galaxy розчаровані новими функціями на основі ШІ

    Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…

    16.12.2024

    Ілон Маск анонсував власну електронну пошту: чим вона відрізняється від інших сервісів

    Ілон Маск підтвердив, що його команда соціальної мережі X (Twitter) працює над створенням фірмового сервісу…

    16.12.2024

    В мережі з’явилися перші деталі нового девайсу Apple

    Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…

    16.12.2024