Google платила виробникам смартфонів, щоб вони потайки слідували її вимогам. Про це розповіли у виданні The Verge з посиланням на судовий процес Epic проти Google.
Відповідно до джерела, Google вступила в змову з декількома виробниками смартфонів. Мета такої домовленості – просування фірмового магазину додатків Play Store. Виявилося, що Google платила вендорам, щоб вони не встановлювати на свої смартфони сторонні магазини додатків.
Все це відбувалося в рамках програми Premier Device Program – вона давала виробникам Android-девайсів більше доходу від реклами в пошуку, ніж їм належить зазвичай (12% замість звичайних 8%). Винагорода надавалося вендорам якраз в обмін на негласну прохання Google ігнорувати сторонні магазини додатків в своїх девайсах. Зокрема, вони слідували правилу, яке забороняло попередню «додатків з привілеями для установки APK» без схвалення «гугловці». В результаті Play Store ставав єдиним магазином додатків на пристрої.
Відзначається, що особливо Google намагалася задобрити LG і Motorola – їм пропонувалося додатково від 2 до 6 відсотків від усіх покупок в Play Market, які здійснять користувачі їх девайсів. Програма Premier Device Program не афішувати і тому до сих пір не була широко відома – це було в інтересах обох сторін.
З огляду на вищесказане, стає зрозуміло, навіщо Google підтримала Apple і вступила в так звану «Палату прогресу». Цей «союз» корпорацій виступає проти обговорюваного в конгресі США законопроекту, який може зобов’язати їх підтримувати сторонні магазини додатків в своїх ОС.
Напередодні великої презентації, запланованої на 22 січня, в мережу потрапила інформація про нові функції Galaxy…
Штучний інтелект (ШІ) стрімко змінює ринок праці, і вже найближчим часом багато професій можуть зникнути.…
Google презентувала нову архітектуру нейронних мереж під назвою Titans, яка, за словами її розробників, дозволяє…
Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…
Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…
США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…