Законопроект про IMEI-базу мобільних пристроїв, який саме розробляють у парламенті, вже створив чималий резонанс у суспільстві. Людей налякали обов’язковою реєстрацією та примусовим відключенням смартфону через відсутність його коду у міжнародній електронній базі. То як же насправді працюватиме державна схема боротьби із контрабандою і крадіжками телефонів?
Наразі над проектом революційного закону працює профільний комітет Верховної Ради на чолі із нардепом Олександром Федієнком. Насамперед документ націлений на розв’язання наступних проблем:
Автори законопроекту пропонують створити спеціальну інформаційну систему обліку міжнародних ідентифікаторів, що буде працювати автоматично та сприятиме боротьби із незаконною продукцією. За допомогою цієї бази даних можна буде, аналізуючи ідентифікатор смартфона, віднести його до однієї із трьох категорій:
Мобільну техніку, код якої не буде міститися в базі IMEI-ідентифікаторів, вимикатимуть із мережі. Відповідно незаконне ввезення та крадіжки телефонів втратять будь-який сенс. Адже придбаний пристрій просто вимкнеться через деякий час та перетвориться на «цеглину».
Легальність свого смартфону покупець зможе за бажанням перевірити при покупці абсолютно безкоштовно. Доступ до бази ідентифікаторів матимуть усі офіційні продавці і мобільні оператори. Перевірити свій пристрій можна буде й самостійно на офіційному сайті Українського державного центру радіочастот.
Телефони будуть проходити обов’язкову реєстрацію на митниці під час ввезення у країну. Тож коди техніки, що була імпортована офіційно, міститимуться у базі та будуть ідентифіковані як дозволені до користування.
Творці законопроекту про цифрову трансформацію спростували чутки щодо обов’язкової реєстрації абонентів шляхом укладення спеціальних договорів із операторами. Адже такі заходи ніяк не допоможуть протидіяти незаконному ввезенню контрафактних телефонів в Україну. А саме на це в першу чергу й націлений новий закон.
Розмови про те, що операторам доведеться створювати власн IMEI-бази кодів мобільних пристроїв у парламенті також назвали «фейком». Як і інформацію про заборону продажу підозрілих пристроїв. Купити можна буде усе. Однак покупець матиме можливість перевірити легальність обраного смартфону та самостійно прийняти рішення.
Очікується, що Samsung представить серію Galaxy S25 вже в січні. Імовірно, це станеться 22 січня…
У запеклій конкуренції з Google компанія OpenAI зняла обмеження на доступ до ChatGPT Search для…
The Wall Street Journal стверджує, що ця модель не буде дорожчою за iPhone 17 Pro…
Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…
Ілон Маск підтвердив, що його команда соціальної мережі X (Twitter) працює над створенням фірмового сервісу…
Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…