Новини України та Світу

Смартфони українців будуть блокувати, якщо вони не в базі

Share

Законопроект про IMEI-базу мобільних пристроїв, який саме розробляють у парламенті, вже створив чималий резонанс у суспільстві. Людей налякали обов’язковою реєстрацією та примусовим відключенням смартфону через відсутність його коду у міжнародній електронній базі. То як же насправді працюватиме державна схема боротьби із контрабандою і крадіжками телефонів?

У чому суть законопроекту?

Наразі над проектом революційного закону працює профільний комітет Верховної Ради на чолі із нардепом Олександром Федієнком. Насамперед документ націлений на розв’язання наступних проблем:

  • незаконний продаж пристроїв мобільного зв’язку;
  • контрафакт;
  • ухиляння від сплати мита та податків;
  • крадіжки мобільних телефонів;
  • втручання в програмне забезпечення з метою зміни IMEI-ідентифікатора пристрою.

Автори законопроекту пропонують створити спеціальну інформаційну систему обліку міжнародних ідентифікаторів, що буде працювати автоматично та сприятиме боротьби із незаконною продукцією. За допомогою цієї бази даних можна буде, аналізуючи ідентифікатор смартфона, віднести його до однієї із трьох категорій:

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ
  • 1 – пристрій дозволений для користування. Так звані «білі» телефони, походження яких не викликає сумнівів;
  • 2 – телефон тимчасово дозволений для використання. «Сірий» пристрій сумнівного походження, який не вимикатимуть із мережі протягом певного фіксованого часу, даючи власнику можливість змінити смартфон;
  • 3 – телефон заборонено використовувати. Він відноситься до так званих «чорних» пристроїв, тобто є краденим, контрабандним, або клонованим.

Як новий закон протидіятиме крадіжкам і контрабанді?

Мобільну техніку, код якої не буде міститися в базі IMEI-ідентифікаторів, вимикатимуть із мережі. Відповідно незаконне ввезення та крадіжки телефонів втратять будь-який сенс. Адже придбаний пристрій просто вимкнеться через деякий час та перетвориться на «цеглину».

Легальність свого смартфону покупець зможе за бажанням перевірити при покупці абсолютно безкоштовно. Доступ до бази ідентифікаторів матимуть усі офіційні продавці і мобільні оператори. Перевірити свій пристрій можна буде й самостійно на офіційному сайті Українського державного центру радіочастот.

Телефони будуть проходити обов’язкову реєстрацію на митниці під час ввезення у країну. Тож коди техніки, що була імпортована офіційно, міститимуться у базі та будуть ідентифіковані як дозволені до користування.

«Фейки» про новий закон?

Творці законопроекту про цифрову трансформацію спростували чутки щодо обов’язкової реєстрації абонентів шляхом укладення спеціальних договорів із операторами. Адже такі заходи ніяк не допоможуть протидіяти незаконному ввезенню контрафактних телефонів в Україну. А саме на це в першу чергу й націлений новий закон.

Розмови про те, що операторам доведеться створювати власн IMEI-бази кодів мобільних пристроїв у парламенті також назвали «фейком». Як і інформацію про заборону продажу підозрілих пристроїв. Купити можна буде усе. Однак покупець матиме можливість перевірити легальність обраного смартфону та самостійно прийняти рішення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Android 15 отримав значно більше функцій безпеки та конфіденційності

    Android 15 отримає більше функцій безпеки та конфіденційності, які мають краще захистити кінцевих користувачів. Протягом…

    16.05.2024

    Оперативна пам’ять смартфона: що це і на що вона впливає

    Сьогодні користувач, який вирішив купити новий телефон, вибирає відповідний із тисяч варіантів. Вони відрізняються за…

    16.05.2024

    Ігрова консоль Asus ROG Ally X може отримати 24 ГБ пам’яті LPDDR5X

    Представники видання The Verge нещодавно змогли особисто ознайомитися з майбутньою портативною ігровою консоллю Asus ROG…

    16.05.2024

    Ігрова консоль Nintendo Switch 2 перевершить Xbox Series S за якістю текстур

    Вважається, що у недалекому майбутньому портативний ігровий консолі Nintendo Switch 2 обсяг оперативної пам'яті типу…

    16.05.2024

    Microsoft анонсувала незвичайний геймпад-трансформер для Xbox

    На ньому можна розмістити всі компоненти у будь-якому порядку. Така можливість потрібна геймерам із обмеженими…

    16.05.2024

    Sony представила Xperia 1 VI: дисплей FHD+, Snapdragon 8 Gen 3 та хороша камера

    Sony офіційно представила Xperia 1VI. Новий пристрій за ціною €1399 (60 000 гривень) доступний для…

    16.05.2024