Новини України та Світу

Найбільші компанії світу нарощують свої резерви

Share
Час читання: 2 хв.

Apple, Google і інші компанії стали накопичувати готівку. На кінець другого кварталу баланс найбільших нефінансових компаній світу досяг 6,85 трильйона доларів, свідчить рейтинг S&P, повідомляє Лента.ру.

Корпорації нервують через нового варіанту коронавируса: «дельта»-штамм поширюється по світу і може завдати шкоди світовій економіці.

Страх перед економічними потрясіннями змушує технологічних гігантів збирати гроші: Apple, Microsoft і Alphabet (власник компанії Google) мають на своїх балансах в цілому 460 мільярдів доларів. Amazon накопичив майже 90 мільярдів, Facebook – більше 64 мільярдів доларів.

Нарощують свої резерви не тільки технологічні корпорації. У грудні у американської холдингової компанії Berkshire Hathaway, що належить Уоррену Баффету, на рахунку було 138,3 мільярда доларів, а на кінець червня ця сума зросла до 144,1 мільярда. Корпорації збільшили свої заощадження – і рівень боргу – за рахунок низьких процентних ставок, завдяки яким змогли зайняти більше грошей.

“Раніше ми припускали, що до цього часу компанії почнуть використовувати готівку, – розповів Крістофер Харві, глава підрозділу з управління капіталом в Wells Fargo. – Але компанії витрачають гроші на зворотний викуп, дивіденди і злиття. Вартість фінансування зараз неймовірно дешева, тому фірми випускають боргові зобов’язання, а грошові кошти на їх рахунках продовжують накопичуватися”.

Учасники ринку чекають від Федеральної резервної системи США (ФРС) підвищення короткострокових процентних ставок у 2022 році, що призведе до зниження обсягу займаних компаніями грошей. Брати кошти в борг стане дорожче при більш високих ставках, і корпорації зможуть почати використовувати свої гроші на збільшення інвестицій і на підвищення зарплати співробітникам.

Страх перед «дельта»-штаммом сильно впливає на економіку. Компанії все ще бояться витрачати гроші і вважають за краще залишати їх на балансі, інвестори неохоче ризикують грошима, а ціни на нафту падають через низький попит. Економіка Китаю впевнено відновлювалася після пандемії, але через новий варіант коронавірусу її зростання в другому кварталі виявилося нижчим за очікування експертів.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Google розробляє ШІ, який у 500 разів перевершує ChatGPT

    Google презентувала нову архітектуру нейронних мереж під назвою Titans, яка, за словами її розробників, дозволяє…

    15.01.2025

    Топ недорогих смартфонів на початку 2025 року: найкращі варіанти для бюджету

    Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…

    15.01.2025

    Apple розробляє потужний чіп “Hidra” для наступного покоління Mac Pro

    Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…

    15.01.2025

    США посилюють контроль над світовим ринком ШІ-чипів

    США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…

    15.01.2025

    Samsung не представить один із запланованих смартфонів 22 січня

    Згідно з джерелом, пристрій буде доступний для попередніх замовлень одразу після офіційного анонсу та надійде…

    15.01.2025

    Експерт пояснив приховані ризики ШІ, про які часто не замислюються

    Нещодавно вчені зробили вражаюче відкриття: штучний інтелект уже зараз може створити копію особистості людини всього…

    15.01.2025