Новини України та Світу

Листування в Telegram та WhatsApp почнуть масово перевіряти

Share
Час читання: 2 хв.

Вже до кінця 2021 року будь-яка переписка в інтернеті перестане бути конфіденційною: Євросоюз затвердив систему Chatcontrol , в рамках якої провайдери будуть зобов’язані перевіряти будь-які чати, месенджери і електронні листи на предмет неправомірної активності користувачів. Основне завдання Chatcontrol полягає в пошуку фактів сексуального насильства над дітьми.

Листування в чатах, месенджерах і поштою будуть автоматично оброблятися для всіх без винятків. Якщо алгоритм вважатиме якесь повідомлення підозрілим – його відправлять на перевірку живим співробітникам. А якщо порушення буде виявлено – інформація про нього піде в місцеві правоохоронні органи.

Правда, такі перевірки – не новинка: автоматичне відстеження забороненого контенту вже працювало як мінімум в Gmail і Outlook. Просто тепер великі компанії і держави дають цього руху зелене світло і підносять все офіційно. До речі, на цю тему в березні 2021 року здійснювали опитування, в якому брали участь близько 10 000 громадян з десяти країн ЄС: 72% опитаних сказали, що проти постійного контролю за своєю активністю в інтернеті.

Як це може вплинути на звичайних громадян, які не пов’язані з дитячою порнографією та іншими жахливими злочинами:

  • флірт і секстинг можуть бути помилково прийняті за порушення, і як мінімум таке листування буде прочитана сторонньою людиною;
  • хакери потенційно зможуть отримати доступ до особистого листування – адже навіть у корпорацій-гігантів неодноразово крали дані;
  • можливі помилкові або помилкові звинувачення (наприклад, алгоритм може порахувати порушенням фотографію дітей на пляжі);
  • в майбутньому технологію відстеження можуть посилити, і вишукувати будь-які інші теми, які вважатимуть забороненими.

«Ухвалення першого в ЄС постанови про масове стеження – сумний день для нас всіх. Постанова завдає смертельний удар по конфіденційності цифрової листування », – прокоментував ініціативу член Європейського парламенту від Німецької піратської партії Патрік Брейер.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024

    Apple набирає обертів у галузі ШІ, поки конкуренти зволікають у розвитку

    Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…

    14.11.2024

    В Україні зросла кількість злочинів за участю популярних додатків

    За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…

    14.11.2024

    Стало відомо, коли представлять смартфони Samsung Galaxy S25

    Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…

    14.11.2024

    В OpenAI запропонували владі США та їхнім союзникам об’єднатися для протистояння Китаю у сфері ШІ

    Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…

    14.11.2024