Вченими Індійського інституту наукової освіти і досліджень (Indian Institute for Science Education and Research, IISER) в Калькутті було створено інноваційне захисне скло для смартфонів.
Це тверде і прозоре скло, тріщини на якому можуть самостійно затягуватися. Скло створено з використанням п’єзоелектричного органічного матеріалу, який здатний перетворювати механічну енергію в електричну і навпаки. В результаті з’являються кристали голчастої форми довжиною 2 мм і шириною 0,2 мм.
Унікальна молекулярна основа матеріалу дозволяє його окремих часток або кристалів «затягувати» тріщини. Самі вчені впевнені, що їх розробка ідеально підходить для смартфонів. При цьому заявлено, що нове скло в 10 разів твердіше рішень, вже представлених на ринку. Великі тріщини прибрати навряд чи вийде, а ось дрібні, які виникають при щоденній експлуатації, таке скло цілком здатне усунути.
Залишилося додати, що за останні роки ми неодноразово чули про подібні інноваційних стеклах, який можуть самостійно відновлюватися. Ось тільки до комерційного застосування справу ніяк не дійде.
На жаль, і співробітники Індійського інституту наукової освіти і досліджень не називають термінів, коли виробники смартфонів зможуть почати використовувати їх розробку.
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…
Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…
Google заявила про рішення припинити показувати політичну рекламу в Європейському Союзі, починаючи з жовтня 2025…