Головна Новини України та Світу Qualcomm розповіла, як Google бреше своїм користувачам

Qualcomm розповіла, як Google бреше своїм користувачам

1226

Ви коли-небудь замислювалися, чому смартфони під управлінням Android оновлюються всього два роки? Адже це відчутно менше, ніж iPhone, які продовжують підтримувати протягом 5, а то і 6 років. Google пояснює це тим, що не тягнуть процесори. Нібито запасу їх потужності не вистачає, щоб витягнути три і більше оновлень. Повірити в це, чесно кажучи, було складно, враховуючи, що зазвичай квалкомовскі «камені» завжди били рекорди продуктивності. Але оскаржити що-небудь все одно було неможливо. Але тут втрутилася Qualcomm.

Приводом для втручання Qualcomm в відносини Google зі своїми клієнтами стало питання щодо поновлення смарт-годин на WearOS. Почалося все з того, що Google завалили питаннями про те, чи отримають годинник з процесором Snapdragon Wear 3100, яким вже виповнилося три роки, нову версію Wear OS.

Оновлення Wear OS

Google вирішила не ігнорувати користувачів, а й обнадіювати їх не хотіла. Тому представники компанії заявили, що рішення ще не прийнято. Нібито команді інженерів і розробників належить провести серію досліджень, щоб з’ясувати, чи сумісне майбутнє оновлення з настільки старим процесором.

Однак Qualcomm заявила, що обчислювального потенціалу Snapdragon Wear 3100 абсолютно точно досить для того, щоб годинник на базі цього процесора потягнули майбутнє оновлення. Тобто тепер все впирається в рішення Google і виробників, які використовують фірмовий «камінь» Qualcomm в якості апаратної основи своїх гаджетів.

Виходить, Google явно не договорює, коли розповідає, що рішення по оновленню смарт-годинників на Snapdragon Wear 3100 ще не прийнято. Вірніше, саме рішення, може бути, і правда не прийнято. Але не тому, що чіпу не вистачає продуктивності і він не здатний витягнути нововведення апдейта, а тому що Google не впевнена, чи варто їй взагалі продовжувати життя настільки старим смарт-годинах.

Популярні новини  В Японии побили рекорд скорости интернета

Чому немає поновлення

Не останню роль в ухваленні цього рішення повинна грати модель поновлення Android. Google просто не може сказати споживачам, що смарт-годинник трирічної давності отримають нову версію операційної системи, а смартфони, які мають не в приклад більш потужне залізо, обмежаться лише двома. Це може викликати непотрібні запитання, розгрібати які потім доведеться Google, а не Qualcomm.

Просто в цій ситуації як би і немає винних. Qualcomm зі свого боку робить процесори, Google робить програмне забезпечення, а виробники – компонують їх. Так що піди розбери, через кого старенький гаджет не отримав оновлення. Наприклад, Mobvoi і Fossil вже визнали, що не будуть оновлювати годинник на Snapdragon Wear 3100, хоча і винні начебто не вони.

Не знаю, як у вас, а в мене особисто немає ніяких сумнівів в тому, що ключова причина, по якій трьох- і чотирирічні пристрою не оновлюються, полягає у змові Google і виробників. Пошуковому гігантові зовсім не хочеться займатися оптимізацією під старі пристрої, адже куди простіше відразу випустити швидкий апдейт для нових. А виробникам не хочеться підтримувати їх, тому що заробити на них вже не вийде.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: