Біткоїн не може бути платіжним інструментом. Сама транзакція проходить близько 10 хвилин, а під час покупки курс може різко змінюватися. В підсумку, наприклад, під час спроби оплатити біткоїнами каву її вартість може злетіти або навпаки, знизитися, на 40%.
Про це заявила виконавча віцеголова Mastercard MA Енн Кернс. “Біткоїн не поводиться як платіжний інструмент… Занадто мінливий, і на транзакцію йде дуже багато часу”, – сказала вона в коментарі Marketwatch.
Кернс вважає, що більш корисно думати про біткоїн, як про клас активів, а не про платіжний інструмент.
“Отже, якби ми з вами пішли на чашку кави, і я вирішила заплатити біткоїном, наша кава могла би коштувати мені, наприклад, на 40% дорожче тоді, коли її буде подано, – а це 10 хвилин для фактичного врегулювання угоди”, – сказала вона.
Mastercard хоче ввести у свої мережі так звані стейблкоїни (загальна назва криптовалют, яка прив’язана до запасів звичайних валют) і працює з центральними банками над їхніми планами щодо цифрових валют.
Нагадаємо, в лютому курс криптовалют кілька разів побив історичний рекорд. У піку ціна перевищила позначку в $58 тисяч за одиницю. За капіталізацією біткоїн уже перевищив обсяг грошової маси російської валюти.