В Україні знову подорожчає інтернет

1387

Нещодавно ІнАУ (Інтернет-асоціація України) звернулася до Антимонопольного комітету з проханням не концентрувати «Датагруп» на сто відсотків в руках групи компаній Volia. Це може привести до монополізації ринку і, отже, до подорожчання інтернету при зниженні якості послуг, що надаються.

Дана ініціатива, на думку ІнАУ, може привести до абсолютно неповного і необ’єктивного дослідження стану ринку. Інтереси всіх учасників враховані не будуть. Так що асоціація просить АМКУ залучити до участі в розгляді даного питання саму ІнАУ, а також учасників ринку, чиї інтереси концентрація може торкнутися, наприклад, «Ланет».

Раніше «Датагруп» заявив про те, що купує 100% акцій групи компаній Volia, національного провайдера телекомунікаційних та контент-послуг, з підтримкою з боку фонду EEGF II Horizon Capital. У жовтні цей фонд під управлінням компанії Horizon Capital, що займається інвестиціями, викупив 22,67% тієї самої «Датагруп», збільшивши частку в ній до 96,13%.

Компанія «Датагруп» є однією з найстаріших на ринку нашої країни – вона створена ще в 2000 році. Також вона є одним з найбільших в нашій країні В2В-операторів, надаючи більш ніж в дев’яноста українських містах послуги телефонії, телебачення, відеоспостереження та підключення до інтернету. В її послуги включені також DataProtect – комплекс послуг в області кібернетичної безпеки, і хмарний сервіс від Microsoft.

Компанія «Volia» обслуговує близько двох мільйонів абонентів в тридцяти чотирьох містах нашої країни, надаючи послуги інтернету і кабельного телебачення. Станом на початок року їй управляли фонд Providence Equity Partners (34,92%), приватна міжнародна інвестиційна компанія SigmaBleyzer (15,3%) і ЄБРР (11,7%). У число її міноритаріїв входять також австралійська компанія Warana Capital Pty Ltd (5,6%) і OL Group Ltd (8,4%, Кайманові острови).