Facebook працює над пристроєм, що зчитує думки людей

Спеціальний шолом буде зчитувати інформацію і перетворювати її в комп'ютерні команди

234

Видання Independent повідомило, що Facebook займається розробкою пристрою, здатного читати думки людей, – нейрошолома. Журналісти запевняють, що нещодавно топ-менеджмент компанії поділився напрацюваннями в даній області зі своїми співробітниками.

Дана зустріч була закритою, проте хтось із працівників вів аудіозапис, а потім передав його ЗМІ. Своє джерело BuzzFeed News, звичайно не розкриває. На записі чутно, як глава технологічного відділу Facebook Майк Шропфер пояснював принципи роботи нейронного сенсора пристрою, який не просто буде зчитувати думки, а й перетворювати їх у комп’ютерні команди, наприклад, надрукувати текст або грати в комп’ютерну гру.

Шропфер акцентував, що перш ніж презентувати девайс, компанія повинна буде вирішити ряд питань, пов’язаних з безпекою призначених для користувача даних.

“Новий продукт повинен відповідати високим стандартам, щоб люди змогли довіряти йому. Вкрай важливо прорахувати і запобігти всім ризикам, щоб пристрій не було використано в злочинних цілях”, – підкреслив він.

Відзначимо, що в 2019 році соцмережа купила стартап CTRL-Labs, що займається розробкою нейронних інтерфейсів, за $ 1 млрд. Тоді глава відділу по розробці технологій доповненої реальності Facebook Ендрю Босворт заявив з цього приводу, що угода “відкриє двері до нових креативних можливостей” і ” змінить те, як ми використовуємо Інтернет “.

На момент покупки CTRL-Labs займався розробкою спеціального високотехнологічного браслета, здатного зчитувати нейронну активність з фізичних жестів і перекладати ці сигнали в комп’ютерні команди. У минулому році Facebook поділилася деталями про тип інтерфейсу мозок-комп’ютер, де замість браслета пропонувалося використовувати спеціальну гарнітуру.

У статті, опублікованій в журналі Nature Communications, інженери компанії пояснили, як пристрій, покладаючись на алгоритми штучного інтелекту, здатний декодувати сигнали мозкової активності і миттєво перекладати в текст те, про що подумав чоловік. На той момент створений прототип неінвазивного переносного пристрої вже міг розпізнавати деякі набори слів і фраз.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я