Як стало відомо, американська влада вирішила взятися за ТехноГігантів всерйоз. Так, в якості одного із заходів, Apple, Facebook і інші великі IT-компанії було запропоновано “розділити”.
Представники демократичної партії конгресу США нарешті підвели підсумок масштабного розслідування діяльності великих гравців технологічної галузі, повідомляє CNBC. Доповідь, створена на його основі, свідчить, що сучасні IT-гіганти збудували монополії, які можна порівняти з монополіями часів нафтової економіки і зльоту залізниць.
В якості однієї з ефективних заходів у боротьбі з цим було запропоновано “розділити” деякі з компаній: наприклад, заборонити Facebook просувати свої продукти на майданчиках, якій їй належать, таких як Instagram, Oculus і т.д. Варто відзначити, що конгресмени знайшли монополію і у випадку з Apple і Google – першу компанію звинуватили в одноосібному домінуванні на ринку мобільних додатків для iOS, а другу в утриманні неконкурентного лідерства в сфері пошукових систем і на рекламному ринку.
У звіті також детально розповідається про те, як компанії робили все можливе, щоб домінувати над конкурентами і контролювати великі ділянки Інтернету. Один із прикладів – придбання Facebook Instagram в 2012 році.
Підкомітет дійсно запропонував досить багато змін в звіті. Один з них стосується рекламного бізнесу Google. Він передбачає, що Google має припинити, як проводити аукціони з розміщення реклами в Інтернеті, так і брати участь в них одночасно.
Ще одна зміна стосується Amazon. У ньому говориться, що компанії слід припинити роботу на ринках, де вона також конкурує з іншими роздрібними торговцями. У цьому звіті також міститься заклик до Конгресу США надати антимонопольним органам більше свободи, щоб вони не купували потенційних конкурентів.
Само собою зрозуміло, що тонни інформації включені в цей звіт. Це досить важлива подія, і ще невідомо, що станеться з цього моменту. Однак справи у Google, Facebook, Apple і Amazon не йдуть добре.
Якщо Конгрес США прислухається до цих рекомендацій, дні покупок конкурентів на ринку можуть закінчитися для всіх чотирьох компаній. Подивимось що буде.