Приблизний час читання: 5 хв

У липні попит на електромобілі в Україні впав

0

Незважаючи на загальне зростання липневого попиту на автомобілі, кількість реєстрацій електромобілів у минулому місяці знизилась. Протягом липня українці розмитнили і зареєстрували 799 автомобілів, що працюють виключно на електроенергії. Це на 6% менше, ніж роком раніше і на 3% менше червневого результату, як повідомляє Укравтопром.

Згідно з усіма доступними даними, негативну динаміку спровокувала плутанина в законодавстві, яка була викликана зміною системи кодифікації товарів. Нагадаємо, що 4 червня 2020 року Верховна Рада прийняла проект Закону про митний тариф, який змінив з 1 липня кодифікацію транспортних засобів, оснащених виключно електродвигунами.

У липні попит на електромобілі в Україні впав

При цьому нардепи забули внести відповідні зміни до Податкового кодексу, що поставило під загрозу можливість подальшого використання пільги по звільненню від сплати ПДВ. Через деякий час Держмитслужба і Податкова служба своїми листами пояснили, що з моменту введення в дію нової редакції Митного тарифу, пільги на ввезення електромобілів продовжують свою дію в повному обсязі.

У підсумку в липні було зареєстровано 766 легкових електромобілів і 33 комерційні електромобілі. Частка імпортованого секонд-хенду в частині легкових авто склала 92%, а в частині комерційних – 100%.

Найпопулярнішим електромобілем на українському ринку залишається Nissan Leaf — за минулий місяць автопарк країни поповнився 234 автомобілями цієї моделі. На другому місці Tesla Model 3 — її вибрали 115 автомобілістів. Також до п’ятірки найбільш популярних автомобілів з нульовим рівнем викидів увійшли Tesla Model S (98 шт), Tesla Model X (45 шт) І Fiat 500е (38 шт).

Читайте iTechua.com у «Google Новини»


Знайшли орфографічну помилку в тексті? Виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter.

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут