Новини України та Світу

Мобільним операторам України дозволили в 10 разів збільшити потужність станцій

Share
Час читання: 2 хв.

Відмінна новина для українців: з’явилося більше можливостей поширити високошвидкісний інтернет четвертого покоління на всю країну. Це стало реальністю завдяки тому, що мобільним операторам в нашій країні дозволили десятикратно збільшити потужність своїх станцій. Якщо раніше санітарні норми електромагнітного випромінювання становили 10 мкВт/кв.см, то зараз вони підвищені до 100 мкВт/кв.см – відзначимо, що це стандартна європейська норма. Дане рішення було прийнято першого липня, в ході розгляду розпорядження «Про внесення змін до плану заходів з дерегуляції господарської діяльності та поліпшення бізнес-клімату». Тепер Міністерство охорони здоров’я зобов’язано до кінця другого кварталу поточного року переглянути свій наказ № 239 від 1 серпня 1996 року «Про затвердження Державних санітарних правил і норм».

Підвищення санітарних норм – чи не небезпечно це?

Багато скептиків побоюються, що підвищення санітарних норм, яке призведе до посилення ЕМІ більш ніж у десять разів, викличе проблеми зі здоров’ям у простих громадян. Проте, експерти з Міністерства охорони здоров’я і Кабінету міністрів заспокоюють тих, хто розділяє ці страхи: навіть збільшені норми ЕМВ в нашій країні будуть куди менше, ніж в Європі. У країнах Європейського Союзу встановлено, що для діапазону 900 МГц максимальна потужність без шкоди для здоров’я і навколишнього середовища становить 450 мкВт/кв. см, а для 1800-х радіочастот – 900 мкВт/кв.см. У нас же гранична потужність складе всього 100 мкВт / кв.см.

Небезпеки, як ми бачимо, немає. А чи є користь? Так, безумовно, вважає Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації. Він доклав до проекту кабмінівського розпорядження свою пояснювальну записку. У ній названо три основні причини підвищити потужність мобільних станцій. По-перше, це дозволить, на думку міністра, ефективніше впроваджувати технологію LTE повсюдно в нашій країні. По-друге, стане справою недалекого майбутнього повне покриття всієї території України доступною мобільним зв’язком четвертого покоління. Нарешті, цитуємо міністра, громадяни нашої країни «повсюдно отримають доступ до переваг і можливостей цифрового світу».

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

View Comments

  • Забыли написать что это очень даже полезно для здоровья. Да и вторая голова меньше болеть будет.

  • В странах европейского союза зарплата и пенсия больше, им легче. Вот, когда сможете з.п. и пенсию сделать как в евросоюзе, тогда будете и частоты приравнивать.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Штучний інтелект змінить світ: прогноз Білла Гейтса на майбутнє

Протягом наступного десятиліття досягнення в галузі штучного інтелекту (ШІ) значно зменшать потребу в людській праці…

30.03.2025

Київстар оголосив про нову еру комунікацій в Україні

Національний мобільний оператор "Київстар" отримав дозвіл на використання нового коду мережі 707, що стане важливим…

30.03.2025

Samsung запатентувала смартфон з екраном, який може складатися на 360 градусів

Сучасні складані смартфони мають головний екран, який зазвичай складається всередину для захисту під час транспортування,…

30.03.2025

IBM звільняє працівників у США, але розширює штат в Індії

IBM планує скоротити близько 9 тис. робочих місць у США в 2025 році, але звільнені…

30.03.2025

Як правильно визначити точний час після переведення годинника

В ніч на 30 березня Україна перейшла на літній час, перевівши стрілки годинників на годину…

30.03.2025

Забуті функції смартфонів, які ми більше не використовуємо

Так, змін було чимало. Батареї Пам'ятаєте, як ми самі змінювали акумулятори в телефонах? Ще років…

29.03.2025