Камера Android дозволяє шпигувати за сотнями мільйонів користувачів

Share
Час читання: 2 хв.

Вразливість у системі безпеки дозволяла будь-яких додатків управляти рідним додатком «Камера» операційна система Android без необхідних дозволів з боку користувача, в тому числі знімати фото. Про це розповів у статті глава відділу безпеки компанії Checkmarx Ерез Ялон (Erez Yalon).

Ялон виявив такі уразливості в додатках “камери” розробки Google і Samsung. Користувачеві досить видати додатку дозвіл на доступ до пам’яті пристрою.

Щоб продемонструвати використання вразливості, Ялон створив фальшиве додаток погоди, яке запитує єдиний дозвіл у користувача-на доступ до пам’яті. Сам по собі додаток нешкідливий і не блокується системою безпеки Google Play Protect. Але закриття програми не обриває з’єднання з сервером, дозволяючи хакеру відправляти команди. Після цього, хакер зможе на смартфоні, причому навіть на заблокованому:

  • Знімати фото і відео за допомогою камери смартфона, а потім завантажувати на віддалений сервер. Користувач цього не помітить, оскільки звук спрацьовування «затвора» буде вимкнено
  • За допомогою датчика наближення визначати, що користувач говорить по телефону, а потім записувати, що говорять обидва співрозмовника
  • Записувати відео користувача під час дзвінка, на додаток до звуку
  • Отримати необмежений доступ до фото і відео на пристрої
  • Отримати мітки GPS з усіх фото на пристрої, якщо користувач дозволив їх додатка камери. Потім ці дані можуть використовуватися для історії переміщень користувача

Checkmarx повідомила про знайдену уразливість Google в липні 2019 року. Google не відразу, але визнала, що вразливість охоплює широке число виробників смартфонів. Це сталося в другій половині серпня, потім виробників сповістили про небезпеку. Наприкінці серпня Samsung визнала наявність уразливості на своїх пристроях.

У листопаді Google і Samsung схвалили публікацію. За словами Google, вона виправила вразливість на власних пристроях в липні, а також відправила виправлення всім зачепленим партнерам.

Андрій Харитоненко

Опублікував
Андрій Харитоненко

Останні записи

Microsoft запустила Copilot Search: конкурента Google на базі ШІ

Штучний інтелект поступово починає замінювати традиційні пошукові системи. На початку березня компанія Google розширила можливості…

03.04.2025

TikTok загрожує штраф у €500 млн від ЄС за передачу даних європейців

Компанія ByteDance, власник сервісу коротких відео TikTok, може бути оштрафована на €500 млн. за незаконну…

03.04.2025

Мита Трампа обвалили техноринок: Apple втратила $250 млрд за день

Вартість акцій компаній із так званої «чудової сімки» різко обвалилася після того, як екс-президент США…

03.04.2025

iPhone 17 Pro отримає покращений телеоб’єктив 48 Мп із зменшеним 3,5-кратним оптичним зумом

Серія iPhone 17 може отримати суттєві оновлення, оскільки Apple прагне покращити всі ключові аспекти своїх…

03.04.2025

Як Apple планує справитися з підвищенням цін на iPhone

3 квітня президент США Дональд Трамп оголосив про введення нових мит на імпорт із інших…

03.04.2025

У Windows з’явилася корисна функція

У Windows 11 з’явилася функція, що дозволяє встановлювати оновлення без необхідності перезавантаження комп’ютера. Інструмент Windows…

03.04.2025