Інтернет

Стало відомо які сайти розповсюджують фейки про коронавірус

Share

У час, коли увесь світ бореться проти вірусу COVID-19, фахівці закликають до боротьби із пропагандою на його тлі. Адже швидше за сам вірус світом шириться лиш дезінформація. Кому це вигідно і якими можуть бути наслідки?

З початком світової пандемії ринув і потік інформації про новий вірус. У Всесвітній організації здоров’я заявили: більшість із повідомлень – не правдиві. А лідером з поширення виявилися прокремлівські ЗМІ.

Європейські служби з протидії дезінформації спіймали на брехні російський англомовний ресурс Sputnik News. Наприкінці січня там сповістили, що вірус COVID-19 начебто створила людина і він є зброєю НАТО.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Галина Петренко, медіаексперт, директорка громадської організації “Детектор медіа”:

Інформаційна війна, розповсюдження фейків, дезінформація – це історія, яка триває дуже давно, давайте відраховувати як мінімум з 2014 року. Веде її Російська Федерація. І зовсім природно, що на тлі таких подій, як світова пандемія, звичайно цю тему підхопили російські пропагандисти, російські дезінформатори і розповсюджують її по всьому світу.

Запуск вірусу Америкою, розпад Євросоюзу, розвал Шенгенської системи чи НАТО та й взагалі – світова змова. Інформаційну кампанію в період вірусу називають всеосяжною. Офіційна влада Євросоюзу на рівні Брюсселя зробила заяву: деякі країни активно хайпують на темі коронавірусу.

Петер Стано, речник Єврокомісії з питань закордонних справ:

Ми помітили, що ця дезінформація надходить з-поза меж ЄС. Серед учасників процесу – Росія або провайдери, які базуються в Росії, або мають зв’язок з прокремлівськими джерелами.

Урсула фон дер Ляєн, президентка Єврокомісії:

Ті, хто розповсюджує дезінформацію, завдають вам шкоди. Дезінформація може коштувати чимало життів. Але разом, ми можемо зберегти правду.

Наразі Євросоюз активно бореться із фейками, які ширяться мережею та соціальними платформами. Аналог європейського проекту створили й інші країни.

Для прикладу, у США при Держдепартаменті Global Engagement Center досліджує не лише російську дезінформацію, а й фейкові новини та пропаганду з китайських, іранських та ісламістських джерел. Україна теж не залишається осторонь і відслідковує навіть найабсурдніші заяви.

Галина Петренко, медіаексперт, директорка громадської організації “Детектор медіа”:

Один з моїх улюблених фейків про те, що коли буде винайдено вакцину, то разом з цією вакциною людям будуть вживляти якісь чіпи в тіло, які дозволять не санкціоновано стежити за цими людьми.

Зі слів експертів, під час епідемії свідомістю людей легко маніпулювати.

Галина Петренко, медіаексперт, директорка громадської організації “Детектор медіа”:

Ситуація з епідемією унікальна тим, що люди виявляються замкненими в своїх домівках, у них дуже звужуються коло спілкування. Крім того, вони налякані. Так навіть можна, якщо спровокувати дуже сильну істерію і паніку – можна вивести людей навіть на вулиці.

Аби цього не допустити, людей по всьому світу закликають довіряти лиш перевіреним джерелам інформації та офіційним ЗМІ, адже розвінчувати фейки набагато складніше, ніж поширювати.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Закінчив ТНТУ, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, нові медіа, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Головний редактор iTechua.com. Дякую, що читаєте нас. Є питання, пропозиція або щось цікаве? Пишіть на skarbykdj@gmail.com

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Hisense випустив телевізор для любителів творів мистецтва

    Бренд Hisense анонсував телевізор CanvasTV з матовим екраном, здатний показувати цифрові полотна та фотографії у…

    05.05.2024

    Повні характеристики Google Pixel 8a розкрито в опублікованому PDF-файлі

    Подробиці про майбутні пристрої Google поступово розкриваються, і Pixel 8a не є винятком. Очікуваний запуск…

    05.05.2024

    Нова функція ШІ в iOS 18 дозволить автоматично створювати короткий зміст довгих повідомлень

    Apple переходить на новий рівень зручності для своїх користувачів за допомогою штучного інтелекту iOS 18.…

    05.05.2024

    Чи можна заряджати смартфон усю ніч

    Для багатьох власників смартфонів залишати гаджети заряджатися на ніч - це питання, яке викликає занепокоєння…

    05.05.2024

    Топ-3 найкращих смартфонів Xiaomi

    Xiaomi є китайським брендом, який активно розвивається та користується величезною популярністю у всьому світі. Він…

    05.05.2024

    Оновлення MIUI 14 від Xiaomi: фішки та переваги

    Смартфони китайського бренду працюють на основі прошивки MIUI. Зручний інтерфейс та простота в управлінні –…

    05.05.2024