Інтернет

WhatsApp переписку всіх користувачів виклав в Google

Share
Час читання: 2 хв.

Як з’ясував журналіст Джордан Уайлдон з DW News, месенджер WhatsApp з аудиторією в більш ніж 2 млрд людей з якихось причин вирішив несподівано і без зайвого розголосу викласти переписку всіх користувачів в пошукову систему Google, завдяки чому будь-який бажаючий може її знайти і прочитати. Як виявилося, відтепер легендарний всесвітньо відомий пошуковик індексує вміст навіть закритих групових чатів, тому якщо раптом трапиться індексація, стане можливим легко і просто переглянути, хто і коли відправляв ті чи інші повідомлення за номером телефону. В якості експерименту журналіст вирішив скористатися закритим чатом, призначеним для представників неурядових організацій, акредитованих ООН.

Він через Google знайшов необхідний чат, після чого переглянув список його учасників і то, з ким вони спілкувалися. Таким чином менш ніж за п’ять хвилин журналісту вдалося отримати номер телефонів всіх 48 осіб, які перебували в групі, а разом з тим їх імена. Дані відомості дозволили зв’язатися з людьми і упевнитися в тому, що вся ця інформація є в повній мірі достовірною. Слідом за цим фахівець звернувся до творців WhatsApp за поясненнями. Спочатку передбачалося, що це пролом у захисті месенджера, одна з багатьох виявлених за останні роки, однак на ділі все виявилося не так. Як стало відомо, месенджер навмисно дозволив Google і інших пошукових систем індексувати листування користувачів в групових чатах, в тому числі в закритих.

Щоб захистити від індексації та відображення всі дані, не можна ніде в публічних місцях інтернету, куди може добратися робот Google Bot (відповідає за індексацію), публікувати посилання на закритий чат. Якщо він її побачить, всі дані, які вдасться знайти за такою, потраплять в глобальну мережу і виявляться його надбанням назавжди. Таким чином, простіше кажучи, закривати цей «пролом» ніхто не стане, тому тепер стоїть з побоюванням використовувати будь-які групові чати і спільноти всередині WhatsApp, тому що інформація з таких, в тому числі номери телефонів, можуть потрапити в руки третіх осіб. Навряд чи це комусь потрібно, адже подібні відомості проти користувачів можуть використовувати хакери і шахраї, здійснюючи різні протизаконні дії з їх допомогою.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024

    Baidu показала інноваційні окуляри з інтегрованим штучним інтелектом

    Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…

    15.11.2024

    Вийшов другий сезон “Таємниця бункера” на Apple TV+

    Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…

    15.11.2024

    Google припиняє показ політичної реклами в країнах ЄС

    Google заявила про рішення припинити показувати політичну рекламу в Європейському Союзі, починаючи з жовтня 2025…

    15.11.2024