Categories: Інтернет

Telegram не анонімний: особистість кожної людини можна легко розкрити

Share
Час читання: 2 хв.

Створити обліковий запис в Telegram можна тільки одним єдиним способом – з використанням номера телефону. Потім, щоб приховати від сторонніх, потрібно придумати нік, і саме його можна роздавати всім стороннім. Такі не зможуть зрозуміти, кому насправді належить аккаунт, і навіть запити поліції в адміністрацію сервісу не приведуть ні до якого результату. Проте, хитрі правоохоронні органи знайшли вихід з цієї ситуації, який вже дозволив їм затримати тисячі чоловік за останні кілька днів. Вони використовують одну особливість месенджера, щоб легко розкрити особистість кожної людини.

Так, зокрема, співробітники поліції під виглядом мітингу вступають в різні групові чати, в деяких з яких сотні тисяч людей. Потім, після цього, вони додають в список контактів всі телефонні номери поспіль. Список контактів потім синхронізують з месенджером, а він уже після цього показує належати номера телефону до конкретного аккаунту, думаючи, що власник контакту і сам про це знає. Слідом за тим, як співробітники поліції отримують докази приналежності якого-небудь людини до масових мітингів, вони запитують у оператора зв’язку всі необхідні дані для ідентифікації.

Отримані відомості передаються в спеціальний відділ, який оперативно затримує мітингувальника і привертає його до відповідальності. Подібним вкрай простим способом можна легко розкрити особистість кожної людини. Щоб цього не відбувалося, перед використання Telegram найкраще подбати про те, щоб отримати де-небудь анонімну SIM-карту, що мітингувальники тепер і радять робити своїм «побратимам». За їх словами, це єдиний спосіб захистити себе від дій правоохоронних органів, які масово «пробивають» всі телефонні номери Гонконгу на причетність до таких правопорушень.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024