Categories: Інтернет

Google Chrome заблокував популярну технологію 2000-х років

Share
Час читання: 2 хв.

Команда його розробників випустила нову версію даного ПО, яка заблокувала популярну технологію на всіх сайтах в глобальній мережі, у зв’язку з чим більше нею неможливо користуватися будь-яким чином. Про те, що це трапиться, всіх попереджали ще на початку 2017 року. З тих самих пір пройшло вже більше двох років, в зв’язку з чим у розробників було багато часу на те, щоб відмовитися від використання технології Adobe Flash.

Близько 5 – 10 років тому така користувалася вкрай великою популярністю по всьому світу, проте в кінцевому підсумку всі почали від неї відмовлятися. Вся справа в безпеці. Ця технологія побудована таким чином, що її можна нескінченно масштабувати, тому закривши якусь одну пролом, потім з’явиться інша, а тривати все це може до безкінечності. Саме тому майже будь-які флеш-ігри в браузері можна легко і просто зламати.

Однією з перших це зрозуміла Google, яка на початку 2017 року частково заборонила Adobe Flash в своєму веб-браузері, проте всі користувачі як і раніше могли його використовувати. У новій версії Google Chrome під номером 76, яка поки що доступна в тестовому вигляді, дана технологія повністю заблокована, тому будь-які веб-сайти, які її використовують, перестануть коректно відображатися. На щастя, користувачам поки що як і раніше доступна можливість включити підтримку такої технології, відвідавши розділ прихованих налаштувань chrome: // settings / content / flash, де потрібно вибрати варіант «Спочатку запитати».

Проте, вже в кінця нинішнього року така можливість з налаштувань пропаде, в зв’язку з чим Adobe Flash назавжди стане частиною історії, так як ніхто з користувачів Google Chrome не зможе продовжувати його використовувати будь-яким чином. Всім розробникам в черговий раз радять перевести своє ПО на HTML5, де немає проблем з безпекою, тим більше що така технологія підтримується на сучасних смартфонах і планшетах, включаючи такі від Apple. Сама компанія Adobe вже не вкладає гроші в розвиток Flash, розуміючи, що у нього немає майбутнього.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024

    Baidu показала інноваційні окуляри з інтегрованим штучним інтелектом

    Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…

    15.11.2024