Як стверджують творці месенджера, рішення про те, щоб зробити Viber платним, було прийнято для поліпшення якості всього сервісу. Відомо, що зараз цей месенджер використовують понад 1 млрд користувачів, а належить він цілком і повністю японській корпорації Rakuten. Вже починаючи з 1 квітня 2019 року власникам раніше завжди безкоштовних чат-ботів доведеться платити гроші за використання платформи, причому просто величезні суми. Стягуватися вони будуть з усіх, в тому числі з проектів, які не мають комерційної основи.
Для відправки до 500 тисяч повідомлень в місяць доведеться підключити тарифний план за $ 4500 на місяць, а щоб відправляти до 1 млн повідомлень на місяць, потрібно платити $ 6500 щомісяця. Експерти переконані в тому, що даний крок є вкрай ризикованим для Viber, тому як на ділі виходить, що вигідніше можуть виявитися навіть звичайні SMS для спілкування з потенційними користувачами тих чи інших продуктів. Більш того, даний месенджер ризикує втратити всю свою аудиторію.
Зараз створювати чат-боти також можна в Facebook Messenger і Telegram, причому вони не стягують жодних грошей за надання таких можливостей. На практиці це означає, що багато розробників будь-якого програмного забезпечення для Viber можуть просто від нього відмовитися, щоб не платити величезні суми грошей. Причому адміністрація месенджера немов спеціально не стала додавати дешеві тарифи, платити за які потрібно менше ніж $ 1000 в місяць.
Як вважають користувачі, хоч керівництвом месенджера і стверджує, що такі нововведення допоможуть поліпшити якість контенту і всього сервісу в цілому, однак на ділі це лише гонитва за грошима, адже за рахунок такого нововведення доходи японської Rakuten можуть збільшитися дуже сильно, якщо хтось, звичайно, погодиться платити.