23 лютого 2019 року, адміністрація «Вайбера» повідомила про те, що вже незабаром її сервіс почне брати гроші за відправку повідомлень, але не з усіх користувачів. Бажаючи заробляти якомога більше грошей, керівництво месенджера Viber прийняло рішення про початок використання нового способу заробітку. Так, уже з 1 квітня 2019 року даний сервіс почне стягувати з власників різних чат-ботів цілих $ 4500 щомісяця. Платити стільки доведеться за умови відправки не більше ніж 500 тисяч повідомлень протягом 30 днів, тоді як інакше доведеться платити ще більше.
Більш дорогий тарифний план, що дозволяє відправляти до одного мільйона повідомлень щомісяця, буде коштувати $ 6500. Таку суму грошей доведеться платити кожен місяць творцям чат-ботів, щоб вони могли продовжувати повноцінно працювати. При цьому співробітник Viber повідомив виданню TechCrunch про те, що боти можна буде створювати та публікувати на платформі месенджера абсолютно безкоштовно, проте за відправку повідомлень доведеться платити гроші. Компанія Вайбер Україна незалишлися осторонь цієї ситуації, а залишили свій коментар:
“Мы убеждены в существовании неверного представления о нашей политике в отношении ботов и хотели бы прояснить основные вопросы, возникающие у компаний и брендов, о нашем новом рекламном предложении.
Создание и использование ботов в Viber остается абсолютно бесплатным — изменился спектр промо- и рекламных возможностей для коммуникации бренда со своей аудиторией. Основываясь на обратной связи от клиентов, а также на оценке опыта пользователей и их вовлеченности, мы решили разработать рекламную стратегию с учетом требований о конфиденциальности и защите персональных данных. За использование такого дополнительного рекламного контента, Viber, как и многие другие платформы, взимает плату. Монетизация рекламы в Viber объясняется не только общей тенденцией на рынке, но и стремлением компании оставаться надежной платформой, позволяющей брендам выстраивать актуальную, увлекательную и эффективную коммуникацию с аудиторией.”
Реклама
Ввести плату за відправку повідомлень менеджер Viber, як пише він сам, вирішив для «підвищення якості контенту». При цьому представники шести великих компаній, які опитали журналісти, повідомили про те, що не планують надалі використовувати даний сервіс, тому як платити гроші за такі можливості ніхто не хоче. Один з розробників заявив про те, що створював спеціальний чат-бот протягом восьми місяців, але тепер йому доведеться платити гроші за те, щоб користувачі могли ним користуватися. Саме тому він також вирішив відмовитися від «Вайбера» і перейти на безкоштовні платформи, в список яких входять Facebook Messenger і Telegram.