Середня швидкість 5G сягатиме як мінімум 10 Гбіт / с.
Тим часом в світі після запуску 4G почали готуватися до впровадження наступного покоління мобільного зв’язку – 5G. У деяких країнах вже навіть встигли роздати частоти під 5G, наприклад, у Великій Британії та Південної Кореї, а в Іспанії проводять торги. В Україні так швидко очікувати появи 5G не доводиться. Але в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, про це вже йдуть розмови.
Головною перевагою нового покоління мобільного зв’язку повинна стати швидкість передачі даних. Так, вважається, що середня швидкість 5G сягатиме як мінімум 10 Гбіт / с.
«Основна перевага 5G в порівнянні 4G – це, звичайно ж, швидкість. Вона приблизно в 10 разів більше, ніж у попередньої технології. Новий стандарт необхідний для таких технологій як автономний транспорт, віртуальна реальність, інтернет речей, віддалена медицина. Тобто, більше орієнтований на b2b ринок. Для мас-маркету різниця все ж більше помітна при переході з 3G на 4G », – пояснює механізм переходу в компанії« Київстар ».
До того ж, 5G зможе витримати просто фантастичні навантаження без затримок і втрат швидкості.
«Мережа п’ятого покоління зв’язку здатна витримувати навантаження в 2 млн пристроїв на квадратний метр, а її максимальна швидкість Downlink 20 Гбіт / с, що дозволить передавати дані практично в реальному часі», – акцентують в lifecell.
Представники провайдерів телекомуслуг відзначають, що тільки в цьому році впровадили 4G і досі продовжують будувати і вдосконалювати мережі 3G. Саме ці технології в стані з великим запасом забезпечити зростаючий трафік протягом найближчих 2-3 років без необхідності технологічного апгрейда.
«Швидкість 5G буде в рази, можливо, в десятки разів перевищувати швидкість 4G, але на сьогодні і в найближчі 3-5 років масової потреби в такій швидкості не буде, для створення попиту на подібні сервіси необхідна розвинена інфраструктури, якої в Україні поки немає. Мова і про дороги, і про громадський транспорт, і про розумних містах », – кажуть в прес-службі компанії« Укртелеком »і відзначають, що зараз потрібно збільшувати кількість користувачів і розвивати покриття 3-4 поколінь.