Categories: Інтернет

Провал неминучий: WhatsApp позбавили найголовнішою особливості

Share
Час читання: 2 хв.

Як не крути, але найбільш відомим і популярним сервісом для спілкування в даний час є месенджер WhatsApp, аудиторія якого вже перевищує цілих 1,6 млрд чоловік. Всі ці люди регулярно відправляють через нього якісь повідомлення, а також роблять багато інших речей. Адміністрація обіцяє кожному надійний захист від прослушки, безкоштовність всіх функціональних можливостей, а також ряд інших особливостей, якими активно користуються жителі різних країн світу, в тому числі і України.

Проте, провал WhatsApp вже неминучий, тому як даний сервіс для спілкування позбавили найголовнішою особливості, без якої ним навряд чи стануть користуватися 1,6 млрд чоловік. Є всі підстави вважати, що аудиторія скоротиться в 2 – 3 рази, а можливо і сильніше. Вся справа в тому, що адміністрація месенджера збирається відмовитися від використання непробивного наскрізного шифрування.

Уряд США активно дарує на компанію Facebook, яка цілком і повністю володіє WhatsApp, а також Instagram. Влада хоче, щоб співробітникам силових відомств, включаючи ФБР, надали можливість читати листування будь-яких користувачів. Зараз робити це неможливо, що дуже сильно ускладнює розслідування злочинів, пов’язаних з тероризмом. Одна з найбільших в світі IT-корпорацій ухиляється від вимог, однак довго робити їй це не вдасться.

З месенджера WhatsApp вже пропало шифрування, тому як всі резервні копії для відправки в Google Drive більш не захищаються жодним чином. Доступ до цього хмарного сховища є у співробітників правоохоронних органів США і Європи, тобто фактично вже зараз вони можуть в повній мірі читати листування, а також переглядати інші дані, які містяться в бекапі інформації.

За наявними даними, даний месенджер позбудеться своєї головної особливості, захищеності, вже в 2019 році. В даний час співробітники Facebook працюють над тим, щоб створити спрощену версію наскрізного шифрування, яка захистить дані від переходу зловмисниками.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Штучний інтелект Google Gemini вийшов на iPhone

    Google випустила безкоштовний застосунок чат-бота Gemini для користувачів iPhone - тепер його можна завантажити в…

    15.11.2024

    Наскільки безпечно спати зі смартфоном під подушкою

    Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…

    15.11.2024

    Компанія 01.ai анонсувала інноваційну ШІ-модель Yi-Lightning

    Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…

    15.11.2024

    Вийшов безкоштовний ChatGPT для Windows

    Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…

    15.11.2024

    Дизайн Samsung Galaxy A26 показали на якісних рендерах

    Надійний інсайдер під ніком OnLeaks опублікував серію деталізованих зображень ще не анонсованого смартфона. Крім того,…

    15.11.2024

    iOS 18.1 змушує iPhone перезавантажуватися після трьох днів бездіяльності

    Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…

    15.11.2024