Categories: Інтернет

Месенджеру Skype прийшов кінець через виявлену вразливість

Share
Час читання: 2 хв.

У 2018 році месенджеру Skype виповнилося 15 років, оскільки перша його бета-версія побачила світ у 2003 році, тобто дуже і дуже давно, коли в світі ще не було повноцінних смартфонів. Втім, сьогодні стало відомо, що цьому сервісу прийшов кінець через виявлену в ньому уразливості, виправити яку просто неможливо через його особливость. У компанії Microsoft, яка володіє Skype, тепер є тільки два виходи з ситуації, що склалася.

Перший варіант передбачає, що вона не стане нічого робити з виявленої вразливістю, залишивши мільйони користувачів без захисту перед зловмисниками. У другому випадку розробникам Microsoft доведеться повністю переписати месенджер Skype з нуля, тобто фактично створивши новий продукт, на що піде неймовірно багато часу, коштів і десятки тисяч годин спільної роботи.

Дослідник безпеки Стефан Кантака ще у вересні 2017 року відшукав в Skype вразливість, яка дозволяє зловмисникам впроваджувати шкідливий код у вигляді скриптів прямо в операційну систему будь-якого користувача. Він, в свою чергу, дозволяє хакерам отримати повний доступ до комп’ютера своєї жертви з правами системного рівня, тобто абсолютно необмеженими. За рахунок цього зловмисники можуть видаляти файли, показувати рекламу, красти особисті дані і виконувати безліч інших дій.

Про свою знахідку експерт сповістив Microsoft відразу після її виявлення, однак американська корпорація досі її не виправила, хоча в листі Стефану вона зазначила, що виправлення критичної дірки в Skype можливо лише при повному написанні всього вихідного коду меседжера заново, на що потрібно дуже багато часу. Оскільки з тих пір пройшло вже майже півроку, то експерт з безпеки розповів про проломи в системі захисту виданню ZDNet, яке і надало історію розголосу.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Skypeукр
  • Останні записи

    Google Chrome працює над інструментом для блокування спливаючої реклами

    Google Chrome тестує нову функцію, яка має зробити набридливі спливаючі вікна з запитами доступу до…

    16.01.2025

    Samsung закликає користувачів Galaxy S21 встановити нове оновлення ПЗ

    Компанія Samsung випустила січневий патч безпеки для флагманських смартфонів серії Galaxy S21, що вийшли 2021…

    16.01.2025

    Новий iPhone SE 2025 отримав дизайн, схожий на моделі Apple 2009 року

    Інсайдер Соні Діксон (@SonnyDickson) опублікував у соцмережі X фотографії макетів iPhone SE четвертого покоління. Модель…

    16.01.2025

    Суперінтелект уже близько: голова OpenAI зробив сенсаційну заяву

    Сем Альтман, глава OpenAI, поділився своїми амбітними прогнозами щодо майбутнього штучного інтелекту в своєму дописі…

    16.01.2025

    ТОП-3 безкоштовних антивіруси, які варто встановити вже зараз

    У сучасному світі кіберзагроз мати антивірус — це вже не розкіш, а необхідність для кожного…

    16.01.2025

    Інсайдер показав, як виглядають Galaxy S25, S25+ і S25 Ultra поруч із тонким S25 Slim

    Samsung Galaxy S25 Slim буде найтоншим смартфоном у серії Galaxy S25. Раніше ця інформація вже…

    16.01.2025