У 2018 році месенджеру Skype виповнилося 15 років, оскільки перша його бета-версія побачила світ у 2003 році, тобто дуже і дуже давно, коли в світі ще не було повноцінних смартфонів. Втім, сьогодні стало відомо, що цьому сервісу прийшов кінець через виявлену в ньому уразливості, виправити яку просто неможливо через його особливость. У компанії Microsoft, яка володіє Skype, тепер є тільки два виходи з ситуації, що склалася.
Перший варіант передбачає, що вона не стане нічого робити з виявленої вразливістю, залишивши мільйони користувачів без захисту перед зловмисниками. У другому випадку розробникам Microsoft доведеться повністю переписати месенджер Skype з нуля, тобто фактично створивши новий продукт, на що піде неймовірно багато часу, коштів і десятки тисяч годин спільної роботи.
Дослідник безпеки Стефан Кантака ще у вересні 2017 року відшукав в Skype вразливість, яка дозволяє зловмисникам впроваджувати шкідливий код у вигляді скриптів прямо в операційну систему будь-якого користувача. Він, в свою чергу, дозволяє хакерам отримати повний доступ до комп’ютера своєї жертви з правами системного рівня, тобто абсолютно необмеженими. За рахунок цього зловмисники можуть видаляти файли, показувати рекламу, красти особисті дані і виконувати безліч інших дій.
Про свою знахідку експерт сповістив Microsoft відразу після її виявлення, однак американська корпорація досі її не виправила, хоча в листі Стефану вона зазначила, що виправлення критичної дірки в Skype можливо лише при повному написанні всього вихідного коду меседжера заново, на що потрібно дуже багато часу. Оскільки з тих пір пройшло вже майже півроку, то експерт з безпеки розповів про проломи в системі захисту виданню ZDNet, яке і надало історію розголосу.
Google Chrome тестує нову функцію, яка має зробити набридливі спливаючі вікна з запитами доступу до…
Компанія Samsung випустила січневий патч безпеки для флагманських смартфонів серії Galaxy S21, що вийшли 2021…
Інсайдер Соні Діксон (@SonnyDickson) опублікував у соцмережі X фотографії макетів iPhone SE четвертого покоління. Модель…
Сем Альтман, глава OpenAI, поділився своїми амбітними прогнозами щодо майбутнього штучного інтелекту в своєму дописі…
У сучасному світі кіберзагроз мати антивірус — це вже не розкіш, а необхідність для кожного…
Samsung Galaxy S25 Slim буде найтоншим смартфоном у серії Galaxy S25. Раніше ця інформація вже…