Categories: Інтернет

Месенджеру Skype прийшов кінець через виявлену вразливість

Share
Час читання: 2 хв.

У 2018 році месенджеру Skype виповнилося 15 років, оскільки перша його бета-версія побачила світ у 2003 році, тобто дуже і дуже давно, коли в світі ще не було повноцінних смартфонів. Втім, сьогодні стало відомо, що цьому сервісу прийшов кінець через виявлену в ньому уразливості, виправити яку просто неможливо через його особливость. У компанії Microsoft, яка володіє Skype, тепер є тільки два виходи з ситуації, що склалася.

Перший варіант передбачає, що вона не стане нічого робити з виявленої вразливістю, залишивши мільйони користувачів без захисту перед зловмисниками. У другому випадку розробникам Microsoft доведеться повністю переписати месенджер Skype з нуля, тобто фактично створивши новий продукт, на що піде неймовірно багато часу, коштів і десятки тисяч годин спільної роботи.

Дослідник безпеки Стефан Кантака ще у вересні 2017 року відшукав в Skype вразливість, яка дозволяє зловмисникам впроваджувати шкідливий код у вигляді скриптів прямо в операційну систему будь-якого користувача. Він, в свою чергу, дозволяє хакерам отримати повний доступ до комп’ютера своєї жертви з правами системного рівня, тобто абсолютно необмеженими. За рахунок цього зловмисники можуть видаляти файли, показувати рекламу, красти особисті дані і виконувати безліч інших дій.

Про свою знахідку експерт сповістив Microsoft відразу після її виявлення, однак американська корпорація досі її не виправила, хоча в листі Стефану вона зазначила, що виправлення критичної дірки в Skype можливо лише при повному написанні всього вихідного коду меседжера заново, на що потрібно дуже багато часу. Оскільки з тих пір пройшло вже майже півроку, то експерт з безпеки розповів про проломи в системі захисту виданню ZDNet, яке і надало історію розголосу.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Skypeукр
  • Останні записи

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024

    Baidu показала інноваційні окуляри з інтегрованим штучним інтелектом

    Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…

    15.11.2024

    Вийшов другий сезон “Таємниця бункера” на Apple TV+

    Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…

    15.11.2024

    Google припиняє показ політичної реклами в країнах ЄС

    Google заявила про рішення припинити показувати політичну рекламу в Європейському Союзі, починаючи з жовтня 2025…

    15.11.2024