Не секрет, що всі популярні сервіси для смартфонів є абсолютно безкоштовними, тобто будь-який бажаючий може просто завантажити на свій мобільний пристрій ту чи іншу програму, після чого без будь-яких обмежень використовувати її. Такого роду програмні розробки існують за рахунок показу реклами, а щоб вона була більш цікава користувачам, адміністрація робить її персоналізованою. Провівши невелике дослідження вдалося з’ясувати, що сервісами WhatsApp, Instagram і Facebook категорично не можна користуватися.
Експерти з авторитетного порталу Vice провели дослідження, в ході якого їм вдалося підтвердити свою гіпотезу. Фахівці вважали, що дані сервіси показують персоналізовану рекламу за рахунок слів-тригерів, які вимовляють користувачі. Зокрема, кожен раз, коли користувач озвучує якусь фразу, сервіс може вловлювати це, на мить включаючи мікрофон.
Наприклад, зараз в світі найпопулярнішими словами-активаторами є «Привіт, Siri» і «Окей, Google». На думку фахівців, схожі фрази активують мікрофон і в додатках від компанії Facebook, яка володіє не тільки соцмережею, але ще і WhatsApp, а також фотосервісом Instagram. Дані сервіси можуть використовувати тисячі фраз, завдяки яким потім відбувається формування рекламних оголошень в стрічці рекомендацій.
Щоб перевірити гіпотезу журналіст Сем Ніколс протягом п’яти днів при запущених додатках Facebook і Instagram вимовляв «ключові» фрази, які, на його думку, могли б допомогти сервісів зрозуміти те, що він хоче. Результат не змусив себе чекати. Вже через кілька годин після кількох спроб йому почали показуватися тематична реклама.
Спочатку він розповідав про своє бажання повернутися в університет, а потім повідав про те, що йому потребні дешеві сорочки для офісу. У підсумку, в першому випадку сервіси почали показувати рекламу навчальних курсів, а в другому випадку відразу ж з’явилися оголошення з пропозиціями купити недорогий офісний одяг. Після цього в рамках приватного діалогу в WhatsApp журналіст спеціально поскаржився своєму другові на те, що у нього закінчується місце в хмарному сховищі. У підсумку, відразу після цього, з’явилися рекламні пропозиції купити тариф з додатковими 20 ГБ вільного простору.
З усього цього можна зробити простий висновок про те, що WhatsApp, Instagram і Facebook категорично не можна користуватися. Дані сервіси обмінюються інформацією один з одним, а також вони стежать за тим, що цікаво користувачам в той чи інший момент часу. Для цього в них вбудовані спеціальні слова-тригери, що активують запис голосу і його розпізнавання. Все це відбувається за якісь частки секунди, завдяки чому сервіси відразу ж починають показувати персоналізовану рекламу.
Технологія зйомки RAW-фотографій на смартфонах існує вже давно, але найчастіше вона доступна тільки на дорогих…
Розвиток технологій штучного інтелекту вийшов на плато, що стало несподіваною новиною для багатьох. Проривні успіхи…
Компанія Apple випустила чергові бета-версії своїх ОС і внесла в них кілька помітних змін і…
Компанія Apple запатентувала нову технологію, яка може значно розширити можливості смарт-годинника Apple Watch з моніторингу…
Ходять чутки, за якими компанія Apple розробляє дисплей для розумного будинку. Він може працювати на новій системі…
Базові смартфони флагманських лінійок порівняли за якістю екрану та камер, продуктивності та автономності. Що ще…