Офіційний запуск Wi-Fi 7 із чотирикратним збільшенням швидкості інтернету

Час читання: 3 хв.

Wi-Fi 7 офіційно запущено, відкриваючи нам наступне покоління бездротового інтернету і забезпечуючи значно вищі швидкості Wi-Fi та кращий зв’язок, ніж будь-коли раніше.

Реклама

Wi-Fi Alliance офіційно анонсував Wi-Fi 7 на виставці CES 2024, і хоча багато специфікацій нових стандартів Wi-Fi вже циркулювали в Інтернеті, оголошення Wi-Fi Alliance остаточно визначило, чого ми можемо очікувати від найновішого та найбільшого Wi-Fi.

Що таке Wi-Fi 7?

Wi-Fi Alliance представив Wi-Fi 7 8 січня 2024 на виставці CES 2024, офіційно представивши світові новітню версію Wi-Fi. Запуск Wi-Fi 7 завжди очікувався на початку 2024 року, тому його січнева поява не стала несподіванкою, але це означає, що виробники обладнання та споживачі зможуть почати використовувати нову технологію Wi-Fi належним чином.

Wi-Fi 7 привносить важливі оновлення до технології Wi-Fi, не в останню чергу це стосується швидкості Wi-Fi, на яку ви можете розраховувати у своєму будинку та інших місцях, а також покращення пропускної спроможності та загального обсягу даних, які можуть бути відправлені на кілька пристроїв одночасно. Модернізація Wi-Fi 7 включає:

  • Швидший Wi-Fi: Wi-Fi 7 розроблений для забезпечення максимальної пропускної здатності до 40 Гбіт/с та 46 Гбіт/с [PDF], що більш ніж утричі швидше, ніж 9,6 Гбіт/с у Wi-Fi 6.
  • Канали Wi-Fi 320 МГц: Wi-Fi 7 підтримуватиме ширшу смугу пропускання каналів, до 320 МГц, порівняно з максимальними 160 МГц у Wi-Fi 6. Це забезпечує більш ефективну передачу даних і дозволяє значно збільшити пропускну здатність.
  • Multi-Link Operation: MLO дозволяє пристроям передавати та приймати дані в декількох частотних діапазонах одночасно, підвищуючи надійність та зменшуючи затримки між пристроями. MLO – одна з найцікавіших розробок Wi-Fi 7, оскільки вона значно збільшить обсяг обробки даних між маршрутизатором та пристроями.
  • Модуляція високого порядку: Wi-Fi 7 буде поставлятися з 4K QAM (Quadrature Amplitude Modulation), що є кроком вперед у порівнянні з 1024-QAM, що використовується у Wi-Fi 6. Це означає, що з кожним сигналом може передаватися більше даних, що збільшує загальну швидкість передачі, отже, підвищує швидкість інтернет-з’єднання.

Інші вдосконалення Wi-Fi 7, такі як 512-стислий блок-акк і тригерний доступ по висхідній лінії, також підвищать пропускну здатність мережі Wi-Fi 7 і зменшать затримки.

Із чим порівнюється Wi-Fi 7?

З точки зору швидкості Wi-Fi 7 буде вчетверо швидше за свого попередника Wi-Fi 6E, який був запущений у 2021 році. Wi-Fi 7 зможе передавати дані зі швидкістю близько 40 Гбіт/с, хоча варто відзначити, що це максимальна швидкість, отримана в лабораторних умовах, а не та, яку ви отримаєте вдома. Тим не менш, загальний приріст швидкості Wi-Fi буде помітний, особливо якщо інші пристрої у вашому будинку використовують ту саму технологію Wi-Fi 7.

Крім того, Wi-Fi 7 використовує “новий” діапазон Wi-Fi 6 ГГц, забезпечуючи більшу пропускну здатність вашої домашньої мережі. Сайт діапазон Wi-Fi 6 ГГц був представлений у Wi-Fi 6E і покликаний зменшити навантаження мережі на традиційних діапазонах Wi-Fi 2,4 і 5 ГГц. Додатковий діапазон і додаткова швидкість Wi-Fi 7 повинні забезпечити прискорення всієї вашої мережі.

Перехід на 4K QAM також допоможе вашому Wi-Fi почуватися швидше, ніж раніше. У Wi-Fi 6/6E використовується 1024-QAM, а Wi-Fi 7 – 4096-QAM, що дозволяє збільшити швидкість передачі даних на 20%. Крім того, кількість просторових потоків подвоюється з восьми до 16 Wi-Fi 7, що також збільшує пропускну здатність.

Визначити швидкість Wi-Fi 7 та її порівняння з Wi-Fi 6/6E не завжди просто, оскільки це також залежить від вашого інтернет-з’єднання. Тим не менш, загальні покращення Wi-Fi 7 повинні забезпечити швидший інтернет на ваших пристроях.

Чи варто купувати маршрутизатор Wi-Fi 7?

В даний час вам не потрібно поспішати купувати маршрутизатор з підтримкою Wi-Fi 7. Незважаючи на те, що характеристики Wi-Fi 7 на папері дуже хороші, офіційний запуск нового стандарту Wi-Fi відбувся зовсім недавно, і поки не так багато пристроїв, що підтримують нову технологію.

Наприклад, маршрутизатор TP-Link BE19000 Wi-Fi 7 і маршрутизатор ASUS RT-BE96U Wi-Fi 7 доступні вже кілька місяців. Але доки у вашій мережі не з’являться інші пристрої, здатні дійсно використовувати Wi-Fi 7, вам, швидше за все, краще дотримуватись наявного Wi-Fi роутера.

Аналогічно, деякі смартфони вже підтримують Wi-Fi 7, наприклад OnePlus 12, Vivo S18 Pro та ASUS ROG Phone 8 Pro, але для їхньої коректної роботи потрібно оновлення.

Поки що не варто поспішати купувати нові роутери, смартфони та ноутбуки з Wi-Fi 7, хоча якщо ви збираєтеся оновити обладнання та хочете убезпечити себе на майбутнє, про це обов’язково варто подумати.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.