Categories: Інтернет

Соцмережа Facebook знайшла хитрий спосіб отримувати особисті дані користувачів

Share

У соціальній мережі Facebook досить суперечлива репутація. Вона має вкрай складний і заплутаний інтерфейс, в якому часто не може розібратися навіть досвідчений користувач, який вирішив освоїти її. Ця соціальна мережа, будучи найбільшою в світі, завжди полювала за особистими даними користувачів, оскільки саме вони приносять їй більшу частину доходу. Їх продають третім особам, тобто компаніям, яким вони потрібні для показу реклами і виконання інших завдань, що дозволяють поліпшити бізнес.

Буквально на днях в мобільному додатку Facebook для пристроїв на базі iOS і Android з’явилася кнопка під назвою «Захистити», при натисканні на яку відбувається перехід в магазин App Store або Google Play, з якого пропонується завантажити додаток під назвою «Onavo Protect – VPN Security» . Іншими словами, найбільша в світі соцмережа пропонує використовувати VPN-з’єднання для захисту даних, яке можна завантажити і встановити абсолютно безкоштовно.

Проте, якщо уважніше вивчити всю ситуацію, то можна з’ясувати, що соцмережа Facebook викупила цей VPN-сервіс ще п’ять років тому – в далекому 2013 році. При його використанні користувачеві дійсно не потрібно нічого платити, тобто все безкоштовно, однак при цьому людина автоматично дає свою згоду на відправку особисті персональних даних третім особам. У цьому весь підступ. Про це сказано в політиці приватності сервісу Onavo, а не поруч з кнопкою «Захистити» в офіційному клієнті Facebook.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Само собою, що соціальна мережа Facebook таку інформацію ніяк не афішує, оскільки виходить, що за використання її фірмового VPN-сервісу користувач розплачується не грошима, а інформацією про себе. У неї входить статистика використання мобільних сервісів, пошукові запити, IP-адреси і багато інших даних, які потім американська соцмережа продасть рекламодавцям і отримає з цього величезний прибуток.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Закінчив ТНТУ, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, нові медіа, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Головний редактор iTechua.com. Дякую, що читаєте нас. Є питання, пропозиція або щось цікаве? Пишіть на skarbykdj@gmail.com

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Смартфони на Android скоро отримають новий спосіб керування налаштуваннями виведення звуку

    Схоже, Google працює над цікавою новою можливістю для користувачів Android – можливістю керування виведенням звуку…

    01.05.2024

    У росії створюють РЕБ-дрон із штучним інтелектом

    Російська компанія «Герань» заявила про створення мобільної установки «Абзац», яка, за їхніми словами, здатна боротися з безпілотними літальними…

    01.05.2024

    Телефон на зарядці всю ніч: шкідливо чи ні

    Багато власників смартфонів побоюються залишати гаджети на зарядці на всю ніч і правильно роблять. Пояснюємо,…

    01.05.2024

    Мільярди смартфонів в небезпеці через дефект клавіатури

    Нещодавній звіт фахівців з кібербезпеки з Citizen Lab виявив суттєвий недолік безпеки в кількох популярних…

    01.05.2024

    Новий вірус для Android заражає пристрої користувачів через зламані сайти WordPress

    Хакери почали розповсюджувати нове шкідливе програмне забезпечення для операційної системи Android під назвою Wpeeper. Цю…

    01.05.2024

    Що таке NFC: як воно працює і що ви можете з ним робити

    Комунікація ближнього поля (далі NFC) - це технологія смартфонів і пристроїв, що носяться, яка живе…

    01.05.2024