Інтернет

Обережно! Новий вірус для Android видає себе за оновлення ПЗ

Share
Час читання: 2 хв.

Новий шкідливий додаток, видаючи себе за оновлення ПЗ системи, краде дані і отримує контроль над смартфоном. Вірус виявили фахівці з zLabs.

Шкідливе ПО має назву System Update і поширюється в мережі і як окремий додаток, і як «причеп» до іншого софту. Згідно з дослідженням, вірус вміє красти дані – наприклад, листування в месенджерах, фотографії та відео, файли з розширенням .doc, .pdf, .xlsx, журнали дзвінків і контакти. Крім того, додаток перевіряє закладки та історію відвідувань в Chrome, Firefox і браузері Samsung, переглядає буфер обміну, повідомлення, записує телефонні розмови, періодично робить знімки через будь-яку з камер. Щоб власник не запідозрив недобре, встановлений троян вміє приховувати свою іконку з робочого столу і зі списку додатків.

Відразу після установки підроблений System Update запитує систему про відсоток заряду акумулятора, статистиці внутрішнього сховища, токені Служби обміну повідомленнями, а також про наявність чи відсутність на пристрої месенджера WhatsApp – листування з цього месенджера згодом крадуться з пристрою. Основну частину часу троян знаходиться в бездіяльності, а функціональність його можна спровокувати додаванням контакт телефону, отриманням СМС або установкою певних програм, які «цікавлять» вірус. Зверніть увагу на тригер по отриманню СМС – саме через «Служба обміну повідомленнями Firebase» шкідливий отримує віддалені команди від своїх «начальників». Зокрема, таким шляхом ініціюється запис звуку з мікрофону.

Шпигунське ПЗ збирає все необхідне в ZIP-архів, відправляє його на сервер, і після підтвердження про успішну вивантаженні відразу ж видаляє архів з пристрою. Ще один нюанс: так як фото та відео можуть бути дуже важкими, вірус краде і відправляє на сервер тільки ескізи з галереї смартфона – і виявити його за постійною витоку трафіку стає складніше. У режимі очікування девайса троян виводить на екран блокування повідомлення «Пошук оновлень», яке дуже схоже на системне оповіщення Android.

Спосіб захиститися від цього винаходу – не встановлювати додатки з сторонніх магазинів або випадкових сайтів. Google офіційно підтвердила, що в Play Store немає і ніколи не було трояна System Update, а значить отримати його можна тільки з неофіційних або піратських джерел.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Чат-бот Grok-2 від Ілона Маска став безкоштовним: як протестувати його функції

    Функціями новітньої ШІ-моделі Grok-2 тепер можуть скористатися всі користувачі соцмережі X. Чат-бот доступний навіть без…

    16.12.2024

    Nokia 105 і 110 отримали сучасний редизайн та порт USB Type-C

    HMD Global представила два нових кнопкових телефони під брендом Nokia. Друге покоління Nokia 105 4G…

    16.12.2024

    Біткойн встановив новий рекорд у $106,000 після заяви Трампа

    Ціна біткойна досягла рекорду, перевищивши $106,000, після того як обраний президент США Дональд Трамп заявив,…

    16.12.2024

    Експерт назвав ключові критерії вибору бездротової зарядки для iPhone і Android

    Експерт поділився детальними рекомендаціями щодо вибору бездротових зарядок для смартфонів, акцентуючи увагу на ключових аспектах,…

    16.12.2024

    П’ять привабливих бюджетних смартфонів з відмінними IPS-екранами

    Журналісти видання AndroidInsider підготували список з п'яти привабливих смартфонів з якісними IPS-екранами, які доступні за…

    16.12.2024

    Головні особливості нової версії Apple AirTag: що змінилося

    За чутками, вже наступного року Apple випустить нову версію свого пошукового трекера AirTag. У мережі…

    16.12.2024