Інтернет

Обережно! Новий вірус для Android видає себе за оновлення ПЗ

Share

Новий шкідливий додаток, видаючи себе за оновлення ПЗ системи, краде дані і отримує контроль над смартфоном. Вірус виявили фахівці з zLabs.

Шкідливе ПО має назву System Update і поширюється в мережі і як окремий додаток, і як «причеп» до іншого софту. Згідно з дослідженням, вірус вміє красти дані – наприклад, листування в месенджерах, фотографії та відео, файли з розширенням .doc, .pdf, .xlsx, журнали дзвінків і контакти. Крім того, додаток перевіряє закладки та історію відвідувань в Chrome, Firefox і браузері Samsung, переглядає буфер обміну, повідомлення, записує телефонні розмови, періодично робить знімки через будь-яку з камер. Щоб власник не запідозрив недобре, встановлений троян вміє приховувати свою іконку з робочого столу і зі списку додатків.

Відразу після установки підроблений System Update запитує систему про відсоток заряду акумулятора, статистиці внутрішнього сховища, токені Служби обміну повідомленнями, а також про наявність чи відсутність на пристрої месенджера WhatsApp – листування з цього месенджера згодом крадуться з пристрою. Основну частину часу троян знаходиться в бездіяльності, а функціональність його можна спровокувати додаванням контакт телефону, отриманням СМС або установкою певних програм, які «цікавлять» вірус. Зверніть увагу на тригер по отриманню СМС – саме через «Служба обміну повідомленнями Firebase» шкідливий отримує віддалені команди від своїх «начальників». Зокрема, таким шляхом ініціюється запис звуку з мікрофону.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Шпигунське ПЗ збирає все необхідне в ZIP-архів, відправляє його на сервер, і після підтвердження про успішну вивантаженні відразу ж видаляє архів з пристрою. Ще один нюанс: так як фото та відео можуть бути дуже важкими, вірус краде і відправляє на сервер тільки ескізи з галереї смартфона – і виявити його за постійною витоку трафіку стає складніше. У режимі очікування девайса троян виводить на екран блокування повідомлення «Пошук оновлень», яке дуже схоже на системне оповіщення Android.

Спосіб захиститися від цього винаходу – не встановлювати додатки з сторонніх магазинів або випадкових сайтів. Google офіційно підтвердила, що в Play Store немає і ніколи не було трояна System Update, а значить отримати його можна тільки з неофіційних або піратських джерел.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Закінчив ТНТУ, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, нові медіа, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Головний редактор iTechua.com. Дякую, що читаєте нас. Є питання, пропозиція або щось цікаве? Пишіть на skarbykdj@gmail.com

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    На Kickstarter набирає популярності складний електричний лонгборд

    Італійська компанія Linky Innovation представила оновлений складний електричний лонгборд Kickstarter. Оригінальний Linky був анонсований ще…

    30.04.2024

    Власники Android не можуть надіслати відео WhatsApp

    Користувачі Android-смартфонів зіткнулися з неприємною проблемою – не вдається відправити відео до WhatsApp. При спробі…

    30.04.2024

    Чутки: середньобюджетний Huawei nova 13 Pro отримає флагманський процесор

    Huawei готується до випуску смартфонів середнього класу nova 13 Pro та 13 Ultra, і в…

    30.04.2024

    Українцям розповіли про ризики використання громадського Wi-Fi

    Провідний експерт нашого сайту Митник Михайло попередив про ризики, пов'язані з використанням незахищених громадських точок…

    30.04.2024

    Epic Games анонсувала повернення Fortnite на iOS та iPadOS

    Євросоюз повідомив про те, що скоро на iPadOS теж будуть доступні сторонні магазини програм, як…

    30.04.2024

    У Дубаї будують найвищий у світі хмарочос (фото)

    В ОАЕ вже є найвища будівля у світі Бурдж-Халіфа, проте вона є комерційною, а не…

    30.04.2024