Штучний інтелект Google виявляє рак грудей точніше досвідченого лікаря

Share
Час читання: 2 хв.

Дослідження, опубліковане в журналі Nature, показало, що штучний інтелект (ШІ) може підвищити точність скринінгу на рак молочної залози, яким, як стверджується, страждає кожна восьма жінка в світі.

Вивчаючи мамограми, система штучного інтелекту Google показала себе не гірше, ніж досвідчені лікарі і продемонструвала перспективу зменшення кількості помилок.

За даними Американського онкологічного товариства, радіологи пропускають близько 20% випадків раку молочної залози, і половина всіх жінок, які пройшли скринінг протягом 10 років, мають хибнопозитивний результат.

Система розроблена компанією DeepMind, в 2014 році придбаної холдингом Alphabet, спільно з Google Health. Команда, в яку увійшли дослідники з Імперського коледжу Лондона і Британської національної служби охорони здоров’я, провела навчання системи для виявлення раку молочної залози на десятках тисяч мамограм. Потім вони порівняли результати роботи системи з фактичними результатами з набору 25 856 мамограм з Великобританії і 3097 з США. Дослідження показало, що система штучного інтелекту може ідентифікувати рак з такою ж ступенем точності, що і досвідчені радіологи, при цьому зменшуючи кількість хибнопозитивних результатів на 5,7% у групі в США і на 1,2% в групі з Великобританії. Скоротилася і кількість помилкових негативів, де тести помилково класифікуються як нормальні — на 9,4% в групі з США і на 2,7% в групі з Великобританії.

Відмінності відображають способи читання мамограм. У Сполучених Штатах тести проводяться кожні один-два роки, а з Результати інтерпретує один радіолог. У Британії тести проводяться кожні три роки, і читаються двома радіологами. Якщо вони не приходять до консенсусу, то звертаються за консультацією до третього.

В окремому тесті група зіставила систему штучного інтелекту з шістьма радіологами і виявила, що вона перевершує їх по точності виявленні раку молочної залози.

Джерело зазначає, що ідея використання комп’ютерів для поліпшення діагностики раку не нова. Більш того, системи автоматизованого виявлення широко поширені в клініках мамографії, але вони поки не змогли підвищити точність діагностики на практиці.

Справа в тому, що ці системи навчені розпізнавати те, що і так бачать радіологи, в той час як ІІ вчиться розпізнавати рак на основі фактичних результатів тисяч мамограм і в результаті може виявити тонкі ознаки, які, за словами дослідників, «не помічає людське око і мозок».

Дослідження має деякі обмеження. Більшість тестів проводилося з використанням обладнання для візуалізації одного і того ж типу, а в групі США було багато пацієнтів з підтвердженим рак молочної залози.

Андрій Харитоненко

Опублікував
Андрій Харитоненко
  • Останні записи

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024

    Apple набирає обертів у галузі ШІ, поки конкуренти зволікають у розвитку

    Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…

    14.11.2024

    В Україні зросла кількість злочинів за участю популярних додатків

    За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…

    14.11.2024

    Стало відомо, коли представлять смартфони Samsung Galaxy S25

    Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…

    14.11.2024

    В OpenAI запропонували владі США та їхнім союзникам об’єднатися для протистояння Китаю у сфері ШІ

    Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…

    14.11.2024