В нормі людина втрачає щодня близько 100 волосин . Якщо ж волосся починає випадати більше, це може бути симптомом будь-якої патології. Часто випадіння волосся супроводжується гормональним збоєм. Не тільки спадковість, а й безліч різних зовнішніх факторів можуть призвести до посиленого випадання волосся або облисіння (алопеції).
Найчастіші причини випадіння волосся
Часто волосся починає посилено випадати через порушення функцій щитовидної залози, стресів, грибкових уражень шкіри голови. У чоловіків випадіння волосся пов’язане з порушенням дії чоловічих статевих гормонів. Якщо волосся стало сильно випадати і на шкірі голови утворюються цілі вогнища облисіння, то одними масками для волосся і вітамінними комплексами не обійтися – потрібно йти до фахівця (дерматолога, трихолога) і шукати причину проблеми.
Але в більшості випадках посилене випадіння волосся – це всього лиш наслідок неправильного догляду за ним, пересушування, недостатнього вживання вітамінів і неправильного харчування, шкідливі звички. Наприклад, деколи випадання волосся провокує погане кровопостачання шкіри голови. Тьмяне, ламке волосся ,яке дуже випадає буває у людей з серцево-судинними хворобами, остеохондрозом і т.д. Сприяє поганому кровопостачанню часте використання шпильок і гумок для волосся, а також надмірне захоплення кавою і чаєм. Кофеїн впливає на дрібні судини, звужуючи їх, тим самим погіршуючи харчування волосся.
Негативно на волосся впливає різкі перепади температур: частіше волосся починає сильніше випадати взимку і влітку. Наприклад, якщо ви звикли в спеку ходити без головного убору і не захищаєте волосся спеціальними засобами, а вдома постійно сушите волосся феном, вирівнюєте і часто фарбуєте, то в даному випадку посилене випадіння волосся цілком закономірно. У жінок ще більше посилити випадання волосся може дефіцит заліза: тому в період менструації або дотримання строгих дієт часто починає випадати волосся.
Як зміцнити волосся в домашніх умовах
Зміцнити волосся можна і в домашніх умовах. Косметологи рекомендують наносити живильну маску на волосся за півгодини-годину перед миттям голови. Важливо підбирати засоби для догляду за волоссям згідно вашому типу волосся, враховувати з можливе алергічну дію і наносити засоби на волосся акуратно масажуючи коріння волосся.
Зміцнити жирне волосся допоможуть маски з чорного хліба, яблук, петрушки, мигдалю. Наприклад, пучок петрушки слід помити, дрібно нарізати, отриману кашку перемішати з ст. ложкою рицинової олії. Почекати 5-10 хвилин, поки маска настоїться і нанести на корені волосся і шкіру голови.
Для сухого волосся підходять маски з реп’яхової, кокосової олії, жовтків яєць, кефіру. Принцип дії такий же: 1 ст. ложка олії + 1 жовток. Все перемішати і нанести на волосся. Важливо – маска не повинна бути холодною.
Масаж, фізіотерапія та вітаміни потрібні не тільки тілу, а й волоссю
Волосся також потребують вітамінів, тому вживайте корисні для росту волосся продукти: жирну рибу, птицю, яйця, зелені овочі, горіхи, кисломолочні продукти. Сучасний фарм-ринок пропонує масу ефективних для зміцнення волосся фітокомплексів і вітамінів.
Відмінним засобом для поліпшення стану волосся, а також шкіри є дарсонвалізація: це фізіотерапевтична процедура, при якій за допомогою спеціального апарату на шкіру або слизові оболонки впливають елеткроімпульсами. Можна придбати портативний дарсонваль-апарат і зміцнювати волосся самому в домашніх умовах. Також ефективний для покращення стану волосся масаж шкіри голови: робиться процедура на сухе волосся і краще довірити її фахівцеві.