Ґаджети

Що не так з Apple Watch

Share
Час читання: 3 хв.

Apple Watch є, мабуть, найбільш перспективним пристроєм в лінійці Apple. Незважаючи на те що зараз на ринку править бал саме iPhone, такою кількістю апробованих, але нереалізованих функцій як Apple Watch не володіє навіть флагманська модель фірмових смартфонів компанії. Діагностика гіпертонії, діабету на ранній стадії, апное уві сні і навіть миготливої ​​аритмії – всього цього Apple навчила свої смарт-годинник, вважаючи за краще, правда, не впроваджувати більшу частину з них в комерційну версію пристрою. Але скоро до числа нереалізованих діагностичних функцій додасться ще одна.

Apple і Johnson & Johnson, що займається виробництвом косметики, ліків і побутової хімії, оголосили про спільне дослідження здоров’я серця і причин виникнення інсульту з метою зниження ймовірності його виникнення. В основу дослідження ляжуть дані, отримані від учасників експерименту, які використовують Apple Watch. Для цього розробники Apple і Johnson & Johnson розробили спеціальний додаток під назвою Heartline, яке об’єднує в собі дані пульсометра і сканера ЕКГ.

Як Apple Watch стежать за здоров’ям

«Apple робить істотний вплив на розвиток наукових досліджень завдяки залученню можливостей iPhone і Apple Watch, причому в центрі всіх наших дослідження завжди перебувала конфіденційність учасників, яку ми забезпечуємо зі всієї належної відповідальністю. Дослідження Heartline допоможе краще зрозуміти, який внесок наші технології можуть внести в кардіологію і вдосконалити методики спостереження за здоров’ям, спрямовані на зниження ризику інсульту », – сказав Мен Ча, глава стратегічних ініціатив Apple в області охорони здоров’я.

На жаль, щоб взяти участь в новому дослідженні Apple і Johnson & Johnson, ви повинні відповідати ряду критеріїв, які, як це зазвичай буває у Apple, досить суворі і однозначні. Вам повинно бути не менше 65 років, ви повинні обов’язково легально проживати на території США, ви повинні мати державну страховку Medicare, а також надати доступ до історії своїх хвороб, щоб дослідники могли уважно ознайомитися з усіма розладами вашого організму.

Діагностика захворювань за допомогою Apple Watch

Мені дуже подобаються ініціативи Apple в області охорони здоров’я, але є одне істотно «але». Справа в тому, що майже всі дослідження, які проводить компанія, з невідомої причини спрямовані виключно на літніх людей. У більшості випадків Apple задіє тільки пенсіонерів або людей передпенсійного віку, вивчаючи падіння, миготливу аритмію або, як зараз, інсульти. Складається враження, що в Купертіно цілеспрямовано ігнорують захворювання, які мають більш універсальну природу, зосереджуючись виключно на людей похилого віку. Адже миготлива аритмія і інсульт – це явища, які практично не зустрічаються у молодих.

Я не маю нічого проти людей похилого віку і ставлюся до них з глибокою повагою. Але чи не здається вам, що Apple трохи зміщує свої пріоритети на тих, хто, в общем-то, в більшості своїй не готовий купувати Apple Watch в принципі? Безперечно, є люди за 60, які користуються смартфонами і смарт-годинами і в плані технічної просунутості дадуть фору будь-якому з нас. Але це скоріше виключення з правил, тому як серед молоді активних користувачів мобільного та переносної техніки все-таки незрівнянно більше.

Чого мені не вистачає в Apple Watch

Думаю, було б куди логічніше, якби Apple почала експериментувати не тільки з діагностикою старечих захворювань і розладів, а й тих, які мають більш поширений характер, зробивши ставку, наприклад, на вимірювання рівня цукру в крові або кисню. Адже гіпоксемія (недолік кисню в крові) – це дуже небезпечне явище, яке виникає у людей будь-якого віку, а, отже, йому слід було б приділити набагато більше значення, ніж випадковим падінням.

Зрештою, гіпоксемія може виникнути і через куріння, і через отруєння, і через внутрішні чинники на зразок анемії. Але Apple чомусь вперто гне свою лінію і робить все, щоб діагностичні функції Apple Watch фактично простоювали в холосту. Источник

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Функції штучного інтелекту iPhone виявилися нецікавими користувачам

    Сьогодні більшість виробників смартфонів робить акцент на ШІ-можливостях своєї продукції. Аналітична компанія SellCell вирішила перевірити,…

    17.12.2024

    Яку електроніку найчастіше купують батьки дітям

    Сучасні діти з раннього віку живуть в оточенні гаджетів. Смартфон є найпопулярнішою покупкою для дітей,…

    17.12.2024

    Європа запускає проект для конкуренції з Starlink

    Європейський Союз запускає масштабний космічний проєкт IRIS², спрямований на створення угруповання з 290 супутників зв'язку…

    17.12.2024

    Топ смартфонів початку 2025 року: найцікавіші моделі на ринку

    Ринок смартфонів у 2025 році продовжує дивувати користувачів інноваціями, високотехнологічними рішеннями та широким вибором пристроїв…

    17.12.2024

    Користувачі Galaxy S24 Ultra розповіли про проблеми з антибліковим покриттям

    Користувачі Samsung Galaxy S24 Ultra, які дуже хвалили його антибліковий дисплей, тепер стикаються з проблемами.…

    17.12.2024

    Стало відомо, що готує Apple на січневу презентацію

    Експерт поділився прогнозами щодо нових продуктів Apple, які ми можемо побачити найближчим часом, і ці…

    17.12.2024