Джеррі Берг, екс-співробітник Microsoft, який займає раніше в компанії посаду старшого розробника програмного забезпечення для операційної системи, розповів, чому в Windows 10 так багато багів. За його словами, це сталося через перехід від тестування новинок живими людьми до віртуалізації.
В даний час Windows 10 збільшує свою присутність на ринку. Цю операційну систему вибирає все більше людей, тим не менш, вона до цих пір не позбавлена своїх недоліків. Відомі випадки, коли виробнику доводилося відкликати великі пакети оновлень через те, що ті провокували дуже серйозні збої в роботі ОС, аж до повної відмови і необхідності встановлювати заново її. Крім цього існує чимало менш суттєвих помилок, з якими стикаються багато користувачів. Вони створюють незручності в роботі і викликають нарікання. Експерт вважає, проблеми з ПО в першу чергу пов’язані з недостатнім контролем його якості. Через масове звільнення програмістів в 2014-2015 роках, Microsoft перейшла на нову схему тестування свіжих продуктів, яка себе не виправдовує, і саме через це з’являється багато багів. Тепер в компанії використовують методику віртуалізації, але вона не дає всієї картини роботи операційної системи. Раніше тестери відчували поновлення на комп’ютерах різної конфігурації, а це давало можливість стежити за сумісністю з великим набором драйверів, тепер же це неможливо.
Розповів Джеррі Берг і про те, як працює опція відправлення звітів. Нерідко вони не надають необхідної інформації і лише дозволяють зібрати статистику по характеру помилок. Мається на Microsoft і програма залучення звичайних користувачів до процесу пошуку багів в Windows 10, але їм не вистачає технічної освіти, а тому такі тестери не можуть пояснити характер помилки.