Categories: Ґаджети

Windows 10 містить біля 100 небезпечних вразливостей

Share
Час читання: 2 хв.

Вчора відбулося просто неймовірне, тому що американська корпорація Microsoft випустила для десятої «вінди», а також для ряду інших, спеціальний патч. Він містить в собі виправлення для 98 вразливостей. У це складно повірити, але всі вони до цього самого моменту були в ОС, будучи доступними для використання будь-кому. Відзначається, що 29 проломів є критичними, тоді як ще 64 є просто небезпечними, тобто вони лише теоретично можуть використовуватися для злому всієї операційної системи.

Такий загрожує тим, що шкідливе програмне забезпечення потрапить в комп’ютер, планшет, ноутбук або ж моноблок, а потім почне стежити за користувачами, крадучи його особисті дані. Таке, що очевидно, навряд чи комусь сподобається, тим більше що подібне ПО також може почати показувати рекламу, використовувати електронний пристрій для участі в хакерських атаках, а також виконувати безліч інших дій, аж до псування будь-яких призначених для користувача файлів, на зразок їх зашифровуваної з метою викупу.

Новий патч для Windows 10 доступний для установки з сьогоднішнього дня, а закриває він відразу одночасно 93 небезпечних проломи в системі захисту. Точно такий же апдейт випустили для операційних систем Windows 7 SP1, Windows Server 2008 R2 SP1, Windows Server 2012, Windows 8.1, Windows Server 2012 R2. Без його установки існує велика частка ймовірності, що сторонні розробники, звичайно ж недобросовісні, використовують ці вразливості для будь-яких протиправних дій. Деякі вразливості пов’язані з такою функцією, як RDP. Вона представляє із себе спеціальні служби для використання віддаленого робочого столу.

Компанія Microsoft настійно рекомендує всім встановити патч для Windows 10 і інших ОС якомога швидше, тому що тільки так можна захистити свій комп’ютер, планшет, ноутбук або моноблок від злому. Без цього самого апдейта навіть сторонні антивіруси не зможуть якимось чином забезпечити повний захист, тому що мова йде про вразливість на рівні системи, в зв’язку з чим навіть спеціальне ПЗ для захисту електронного пристрою не зможе таке в повній мірі розпізнати, а значить воно завдасть шкоду користувачеві і тим особистих даних, які він зберігає на накопичувачі.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024