У новітній тестовій збірці Windows 10 під номером 14393 R1, з’явилася спеціальна функцію екстреного відновлення з резервної копії. Коли з такою все добре, користувач може вручну або автоматично створити бекап, причому як на фізичному накопичувачі, так і в хмарі OneDrive. Потім, якщо комп’ютер, планшет або ноутбук зламається, буде потрібно вставити в нього завантажувальний флешку актуальної версії, слідом за чим просто відновитися з резервної копії. Якщо відновлення здійснюється через OneDrive, необхідно мати доступ до інтернету, тоді як при використанні бекапа на фізичному накопичувачі доступ до мережі не потрібний.
Відновлення займає зазвичай 10 – 20 хвилин, але все залежить від швидкості передачі даних накопичувачів, швидкості інтернету і потужності комп’ютера. Найвища швидкість підключення до інтернету можлива по кабелю Ethernet, тоді як деякі адаптери Wi-Fi можуть не працювати без спеціальних драйверів, що потрібно враховувати. Нововведення з’явиться вже в першій половині 2020 року, коли його використовувати зможе кожен, а поки що воно є лише в ранніх збірках. Це, поза будь-якими сумнівами, поліпшить репутацію всієї ОС, зробивши її кращою в усіх відношеннях. Чому подібну функцію вирішили додати саме зараз – загадка для всіх.
Нововведення з’явиться в повноцінних комп’ютерах, а також, крім того, в ноутбуках і планшетах. Фірмові пристрої Microsoft, швидше за все, будуть підтримувати можливість оновлення без використання спеціального накопичувача, так як в їх материнську плату виявиться вбудований спеціальний оновлюваний чіп, який дозволить це робити максимально легко і просто. Аналогічна функція зараз є в macOS від Apple, а називається вона Time Machine. По суті, компанія Microsoft її в повній мірі скопіювала, але в цьому немає нічого поганого, тому що подібне нововведення гарантовано зробить Windows 10 кращою ОС, а разом з нею і мільйони різних електронних пристроїв.