Справа в тому, що десята «вінда» отримала нове невелике оновлення, яке представляє з себе спеціальний накопичувальний патч для системи захисту. Він також був випущений для таких платформ, як Windows 7, Windows 8.1, Server 2008 R2, Server 2012 і Server 2012 R2. Всі, хто його встановили, позбулися повноцінної роботи свого комп’ютера або іншого пристрою. Навіть співробітники американської корпорації визнали, що випущене оновлення для системи безпеки порушує роботу електронних пристроїв. Справа в тому, що відразу після його установки, наприклад, на Windows 10, перестають працювати будь-які антивіруси, в тому числі такі відомі, як Sophos, Avira, ArcaBit, Avast і McAfee. У ряді випадків, але далеко не завжди, установка оновлення приводить до нескінченної завантаженні операційної системи від Microsoft, і всі користувачі від цього звичайно ж в повному сказі.
Абсолютно всі електронні пристрої, на які встановили свіжий патч, тепер не можуть працювати з антивірусами. Технічна підтримка компанії-антивіруса McAfee заявила про те, що Microsoft внесла кардинальні зміни в підсистему CSRSS (client / server runtime subsystem), яка представляє з себе ключовий елемент будь-якої операційної системи Windows, відповідаючи при цьому за роботу виконуваного коду. Через дії співробітників американської корпорації виявилася геть заблокована робота будь-яких сторонніх програм, які здійснюють пошук і ізоляцію шкідливого ПЗ.
Вирішити проблему самостійно неможливо – потрібно видаляти останнє оновлення для Windows 10, яке могло завантажитися і встановитися автоматично. Намагатися починають роботу антивіруса не варто, тому що це гарантовано нічим не закінчиться. При необхідності, можна відключити сторонній антивірус і включити програму «Захисний Windows», яка вбудована в усі операційні системи Microsoft, вдаючи із себе стандартний додаток для боротьби з шкідливим ПЗ. Очікується, що незабаром відбудеться реліз нового патча, який виправить цю проблему.