Система безконтактного сенсорного управління Kinect не виправдала очікувань Microsoft. Після дійсно вдалого старту в листопаді 2010 року (у 2011 році аксесуар потрапив в Книгу рекордів Гіннеса як самий “продаваний” пристрій), а після продажі Kinect почали стрімко падати. За даними порталу Fact Co Design, за 8 років було продано всього 35 мільйонів одиниць.
За цей час Microsoft робила декілька спроб популяризувати Kinect. Деякі з них навіть увінчалися помірним успіхом – пристрій сподобався хакерам. Однак мейнстрім вперто відкидав сенсорний контролер: більшість ігрових проектів, що використовують цю технологію, було прийнято публікою в кращому випадку стримано, а в гіршому – різко негативно. Останньою спробою зробити Kinect невід’ємною частиною домашнього гейминга стало додавання аксесуара в комплектацію Xbox One. Але і ця затія виявилася невдалою і багато в чому зробило подорожчання консолі. Пізніше Microsoft виключила Kinect з стартового комплекту приставки, але шкоди вже завдано.
Втім, незважаючи на всі негаразди, називати Kinect тотальним провалом все ж не цілком коректно. Завдяки цій технології Microsoft помітно просунулася в інших сферах своєї діяльності. Ті ж HoloLens, Windows Mixed Reality і ноутбуки з камерами Windows Hello використовують вдалі технологічні напрацювання моушен-контролера. Більш того, він навіть надихнув інших ділків індустрії на схожі експерименти. Взяти хоча б прийдешній Apple iPhone X, який використовує технологію 3D-сканування особи для розпізнавання власника і подальшої розблокування смартфона. Чим не мініатюрний Kinect? До речі, впровадженням цієї “фішки” в новий iPhone займалися ті ж розробники, що створили оригінальний сенсорний контролер, – компанія PrimeSense, яку Apple купила ще в листопаді 2013 року.