Квадрокоптер – це безпілотний літальний апарат, який працює від акумулятора, управляється з пульта або мобільного телефону і часто оснащений камерою. Також це девайс, який привертає увагу оточуючих. Не дивно, що на нього задивляються не тільки дорослі техногіков, а й діти. Але який саме апарат подарувати вашій дитині?
У статті ми торкнемося причин покупки Мультикоптер, досліджуємо технічні параметри, на які слід звернути увагу при виборі, а в кінці розглянемо кращі квадрокоптера бюджетного цінового сегмента для дітей і підлітків.
Навіщо дитині квадрокоптер
Швидше за все, ваша дитина сприймає коптер як круту іграшку, яка збере навколо себе юрби однокласників. Але чи буде ця покупка корисною для розвитку його здібностей? Так, і нижче ми розглянемо, які саме:
- Технічні навики. Можливо, після чергового запуску дрона ваша дитина задасть собі питання “Чому мій коптер так мало і повільно літає? Чи можна це виправити? “. Це може залучити його до вивчення конструкції апарату, потім основ фізики, аеродинаміки і т.д. У такому випадку варто звернути увагу на моделі, які піддаються моддингу – зміни окремих елементів пристрою.
- Творчі здібності – фото- і відеозйомка. Можливості знімати зверхньо панорамні краєвиди, дивитися з нових ракурсів на звичні об’єкти, плавно керувати контролером при зйомці відео можуть залучити чадо до вивчення азів операторської роботи. Якщо вам це важливо, звертайте увагу на якість зйомки вбудованою камерою або можливість підключити зовнішню.
На що спиратися при виборі
Кількість лопастів. Для початку варто внести ясність: квадрокоптер – це тільки одна з різновидів керованих дистанційно літальних апаратів, Мультикоптер. Характерна оснащенням 4 лопастями. Також існують бікоптери з 2 лопатями, гексакоптери з 6 і октокоптери з 8. Кількість моторів впливає на стабільність польоту і то, скільки вони в сумі будуть споживати енергії акумулятора. Так який вибрати дитині? Рекомендуємо моделі з 4-ма лопатями – вони найбільш поширені, тому знайти недорогі квадрокоптера з гідними характеристиками буде простіше.
Міцність . Приготуйтеся до того, що дитина буде упускати пристрій і врізатися ним. Зверніть увагу на міцність корпусу і наявність захисних кожухів навколо лопатей.
Розміри. За габаритами квадрокоптер умовно поділяються на великі, малі і середні:
- Великогабаритні воліють досвідчені користувачі, тому як такі апарати витримують і потужний акумулятор, і хорошу зеркалку. Їх використовують для перенесення легких вантажів і піддають різним модифікаціям. Коштують вони за рахунок потужності і розмірів дорожче інших, та й вибиратися з ними на прогулянку в парк буде незручно.
- Малі моделі зручні за рахунок того, що носити з собою їх зможе навіть дитина. За рахунок невеликої потужності їх буде зносити сильний вітер, зате в негоду запускати мініатюрний мультикоптер можна прямо в квартирі (дивіться тільки, щоб безпілотник нічого не збив).
- Середні коптери – це компромісний варіант. Прибрати в кишеню їх не вийде, але і габаритними теж не назвеш. Щоб запускати апарат у вітряну погоду, він підійде більше. А якщо виникне необхідність, він ще й витримає екшн-камеру: вантажопідйомність дозволяє.
Наявність вбудованої камери . Досвідчені користувачі Мультикоптер вважають за краще встановлювати на апарати свої камери. Це дозволить домогтися більш якісної картинки, яку, до того ж, можна тонко налаштувати. Але квадрокоптер з камерою, вже вбудованої в корпус спочатку, в результаті обійдеться дешевше. Якістю захоплення доведеться пожертвувати, але на перших порах це не критично.
На які моделі квадрокоптера звернути увагу
JJRC H31 – бюджетний середній квадрокоптер на радіоуправлінні. Виконаний з міцного комбінованого пластика, витримує до 10 хвилин польоту безперервно, водонепроникний. Радіус дії квадрокоптера – близько 80 метрів. Камера від виробника докуповується окремо.
Eachine E013 Small Pepper – мініатюрний (всього 65 мм) коптер з підтримкою FPV-режиму: завдяки цій системі ви зможете отримувати картинку з камери в реальному часі, в тому числі на спеціальні FPV-окуляри. Апарат розрахований на 5-хвилинний політ, добре управляється і стабільно тримається в повітрі. Підійде для запуску в приміщенні.
Syma X5C з вбудованою камерою на 0,3 Мп відноситься до класу середніх 4-лопатевих коптеров. Витримує 6 хвилин в повітрі, оснащений LED-підсвіткою і зручний в управлінні. Оптимальний для запуску в безвітряну погоду.