Це секрет, що є безліч шпигунських програм, які здатні підключатися до вашого смартфону і викрадати важливу інформацію. Смартфон – це маленький комп’ютер, підключений до інтернету. Це дуже зручно, але також в цьому є і ризик зараження шкідливими програмами, як у повноцінних персональних комп’ютерів.
Про це повідомляє “Нyser“.
Хакери зазвичай приховують від своїх жертв, що ті опинилися під ударом – вони провертають свої брудні справи, отримуючи доступ до пристроїв і інформації, і залишають при цьому мінімум слідів. Тому вони можуть не раз заходити до вас, щоб подивитися, чим ще можна поживитися.
Користувач, зазвичай, і не здогадується, що його смартфон зламано. Та все ж є кілька ознак, за якими можна визначити, що у вашому смартфоні відбуваються певні злочинні дії.
– смартфон раптово почав швидко розряджатися. Причиною цього може бути запуск неконтрольованої користувачем програми. Шпигунські програми “заточені” так, щоб їхня дія була прихованою, але без живлення їм не обійтися.
– пристрій нагрівається не при розмові чи під час іншого використання, а в пасивному режимі. Це ще одна ознака того, що працює якась програма, яка витрачає ресурси.
– смартфон без ваших команд вимикається, перезавантажується, набирає номери або запускає програми. Найчастіше ми сприймаємо це за збій операційної системи, та втім це є ознакою злому.
– зворотна ситуація: смартфон не вимикається, а самостійно починає відкривати різні додатки, включає підсвічування тощо.
– у журналі викликів з’являються невідомі номери або ж приходять СМС-повідомлення від знайомих абонентів, але вони мають дивний вигляд – приміром, починаються з набору букв або навіть символів. Такі повідомлення може посилати хакер. Ви відкриєте повідомлення – і ваш смартфон сам завантажує вірус.
– під час телефонної розмови з’являються перешкоди або відлуння або ж вам телефонують і тут же “кладуть слухавку”: не виключено, що хтось активно намагається увійти до вашого гаджету.
Як захиститися
Перш за все, треба поставити пароль на телефон, не користуватися режимом запам’ятовування паролів для входу в додатки або на сайти.
Заряджаючи телефон через незнайомий комп’ютер, при підключенні треба обов’язково обирати опцію “Тільки живлення”.
Заборонити автоматичне підключення до точок Wi-Fi. Безпечніше їх обирати самостійно і ігнорувати мережі з підозрілими іменами. Віддавайте перевагу точкам доступу, що захищені паролем.
Не варто робити покупки і пересилати гроші, користуючись інтернет-доступом в соціальній мережі Wi-Fi.
Нагадаємо, мобільні пристрої на базі операційної системи Android почала вражати нова модифікація вірусу, яка блокує екран. DoubleLocker шифрує дані, а також може змінити PIN-код смартфона або планшета.
TechRadar звертає увагу на заяву Сема Альтмана про те, що у 2025 році з'являться перші…
Samsung оголосила про розширення модельного ряду розумного кільця Galaxy Ring. Гаджет представлять у двох нових…
Користувачі месенджера WhatsApp на пристроях з операційною системою Android скаржаться на баг, що полягає у…
Суд Великої Британії отримав позов проти Apple, що вимагає накласти на компанію штраф у розмірі…
Багато власників iPhone з нетерпінням чекають на європейський запуск Apple Intelligence у квітні, однак нові…
На тлі загрози заборони TikTok у США, яка все більше привертає увагу громадськості та викликає…