Першими про новий спосіб злому повідомили журналісти з Ізраїлю. Судячи з усього, масова хакерська атака була проведена на користувачів саме з цього регіону. Потім подібні повідомлення почали надходити від користувачів сервісу з інших країн, а тепер і з Росії. Зловмисники використовують новий спосіб злому, розраховуючи на користувачів, який погано розбираються в інформаційній безпеці. На жаль, таких в інтернет занадто багато.
Щоб отримати доступ до облікового запису WhatsApp, шахраї використовують пошту, на яку приходить голосове повідомлення з кодом доступу, ввівши який можна увійти в обліковий запис. Як показує практика, у переважної більшості людей в якості захисного коду використовуються прості набори цифр і букв, які підбираються за допомогою спеціального алгоритму за 5 – 10 хвилин. Працюючи в багатопотоковому режимі, хакери зламують десятки акаунтів в хвилину.
Після злому аккаунта зловмисники відразу ж активують двухфакторную аутентифікацію, яка виключає можливість входу справжнім власником номера без введення спеціального коду. Потім, щоб людина могла продовжити використовувати WhatsApp, з нього вимагають викуп у розмірі від $ 10 до $ 300. Якщо його не заплатити, то доведеться попрощатися з даним сервісом, передають ізраїльські журналісти, тому як увійти в обліковий запис уже ніколи не вийде, нехай людина і буде володіти номером телефону, прив’язаним до нього.
Щоб не стати жертвою хакерів і здирників слід використовувати якомога більш складні паролі, а зберігати їх варто в спеціальних менеджерах паролів, на зразок 1Password або його аналогах.