Наскільки б погані у всіх відносинах операційні системи не випускала корпорація Microsoft, їх все одно продовжують використовувати сотні мільйонів людей по всьому світу. Ці люди не бажають навіть пробувати щось інше, щось на зразок Mac або безкоштовного Linux. 11 вересня 2018 року, фахівці антивірусної компанії ESET виявили в Windows 10 смертельну вразливістю «нульового дня», яка геть вбиває комп’ютери, тому як з її допомогою на ПК можна запустити будь-який шкідливий код.
За словами експертів, група хакерів під назвою PowerPool виявила в операційній системі Windows 10 і її більш ранніх версіях нову вразливість, про яку до сьогоднішнього дня не було нічого відомо. Зловмисники атакують з її допомогою комп’ютери з Росії, України, Польщі, Великобританії, США, Німеччини, Індії та ряду інших регіонів світу. Перша хакерська атака була зафіксована ще 27 серпня, проте тоді їй не надали особливого значення.
Пролом міститься в додатку «Планувальник завдань», через який хакери змогли навчитися отримувати права суперадміністратора. З їх допомогою в операційній системі Windows 10, а також будь-який інший, можна виконувати взагалі будь-які дії, починаючи від розшифровки всіх секретних даних і закінчуючи виведенням комп’ютера з ладу шляхом порушення роботи його програмного забезпечення. Простіше кажучи, вразливість дозволяє отримати максимальні права доступу на виконання будь-яких завдань.
Щоб потрапити в операційну систему шкідливе ПО поширюється під виглядом електронного листа з цікавою інформацією. Крім того, вже зафіксовані випадки зараження від відвідування різних веб-сайтів, відвідуючи яких користувачі погоджуються на завантаження і установку спеціального програмного забезпечення, необхідного нібито для правильного функціонування ресурсу. Компанія Microsoft вже поставлена до відома, і вже зараз її розробники активно працюють над «латкою».