Categories: Ґаджети

Google назавжди «вбила» планшети на Android

Share
Час читання: 2 хв.

Ні для кого вже давно не секрет, що компанія Google дуже давно не випускає планшетні комп’ютери. Останньою випущеною моделлю став 10,2-дюймовий Pixel C, який надійшов на полиці магазинів в грудні 2015 року, проте потім, менш ніж через два роки, його зняли з виробництва. З тих самих пір «пошуковий гігант» взагалі вважає за краще не говорити про планшети – про них навіть не згадують під час великих презентацій. У зв’язку з цим доля таких пристроїв, в основі яких лежить Android, була невизначеною, але все змінилося пару годин тому.

Сьогодні, 2 червня 2018 року, американська компанія Google назавжди «вбила» планшети на Android, повністю прибравши інформацію про них зі свого офіційного сайту. Якщо раніше на веб-сайті американської корпорації, присвяченому пристроям на базі даної ОС, значилися планшетні комп’ютери, входячи в список підтримуваних платформ, то тепер їх там більше немає.

Експерти вважають, що такого кроку слід було очікувати, тому як Google вже дуже давно не приділяла уваги планшетів на базі Android. Єдиною операційною системою, яка була створена для них, стала ексклюзивна Android 3.0 Honeycomb. Тим не менш, вона виявилася провальною. З тих пір «пошуковий гігант» лише просто реалізує підтримку великих екранів в планшетах, причому так, що вони виглядають як збільшені смартфони.

Ось і виходить, що Google назавжди «вбила» планшети на Android, тим самим давши зрозуміти, що випуск таких пристроїв більш не планується. Прийти їм на зміну повинні гаджети на базі Chrome OS, перші з яких надійдуть у продаж до кінця цього місяця, але лише в США і Європі. Планшети на даній ОС здатні запускати будь-які додатки для «зеленого робота» в режимі сумісності, а сама платформа дає набагато більше різних можливостей, за рахунок яких планшети під її управлінням можуть замінити повноцінні комп’ютери.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024

    Baidu показала інноваційні окуляри з інтегрованим штучним інтелектом

    Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…

    15.11.2024