Categories: Ґаджети

Google назавжди «вбила» планшети на Android

Share
Час читання: 2 хв.

Ні для кого вже давно не секрет, що компанія Google дуже давно не випускає планшетні комп’ютери. Останньою випущеною моделлю став 10,2-дюймовий Pixel C, який надійшов на полиці магазинів в грудні 2015 року, проте потім, менш ніж через два роки, його зняли з виробництва. З тих самих пір «пошуковий гігант» взагалі вважає за краще не говорити про планшети – про них навіть не згадують під час великих презентацій. У зв’язку з цим доля таких пристроїв, в основі яких лежить Android, була невизначеною, але все змінилося пару годин тому.

Сьогодні, 2 червня 2018 року, американська компанія Google назавжди «вбила» планшети на Android, повністю прибравши інформацію про них зі свого офіційного сайту. Якщо раніше на веб-сайті американської корпорації, присвяченому пристроям на базі даної ОС, значилися планшетні комп’ютери, входячи в список підтримуваних платформ, то тепер їх там більше немає.

Експерти вважають, що такого кроку слід було очікувати, тому як Google вже дуже давно не приділяла уваги планшетів на базі Android. Єдиною операційною системою, яка була створена для них, стала ексклюзивна Android 3.0 Honeycomb. Тим не менш, вона виявилася провальною. З тих пір «пошуковий гігант» лише просто реалізує підтримку великих екранів в планшетах, причому так, що вони виглядають як збільшені смартфони.

Ось і виходить, що Google назавжди «вбила» планшети на Android, тим самим давши зрозуміти, що випуск таких пристроїв більш не планується. Прийти їм на зміну повинні гаджети на базі Chrome OS, перші з яких надійдуть у продаж до кінця цього місяця, але лише в США і Європі. Планшети на даній ОС здатні запускати будь-які додатки для «зеленого робота» в режимі сумісності, а сама платформа дає набагато більше різних можливостей, за рахунок яких планшети під її управлінням можуть замінити повноцінні комп’ютери.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    iPhone SE 4 може стати iPhone 16E з цінником на 100-200 доларів більше

    Apple вже давно користується репутацією компанії, яка змушує світ технологій передбачати їхні майбутні проєкти, часто…

    05.01.2025

    Огляд Google Pixel 9 Pro: чи виправдовує він звання кращого камерофона?

    Google продовжує демонструвати свою прихильність до інновацій на основі штучного інтелекту, випускаючи серію Pixel 9.…

    05.01.2025

    У дронах рф знайдено понад 8750 іноземних частин

    5 січня Росія здійснила нову атаку на Україну, використавши 103 іранські дрони "Шахед". За результатами…

    05.01.2025

    Товщина iPhone 17 Air: журналісти назвали орієнтовні показники

    Товщина iPhone 17 Air складе всього 6,25 мм. Про це повідомляє видання MacRumors, посилаючись на…

    05.01.2025

    Apple M4 отримав конкурентів: Snapdragon 8 Elite Gen 2 та Dimensity 9500

    Незабаром новий Samsung Galaxy S26 Ultra може показати себе нарівні з такими потужними пристроями, як…

    05.01.2025

    Флагмани Galaxy S25 та S25 Ultra будуть доступні у новому синьому кольорі

    Очікується, що нова лінійка смартфонів Galaxy S25 від Samsung буде представлена на презентації Unpacked 22…

    05.01.2025