Ґаджети

Гнучка електроніка на основі рідкого металу: новий прорив у гнучких пристроях

Share
Час читання: 2 хв.

Останніми роками інженери та матеріалознавці активно розробляють все більш гнучку електроніку для носимих пристроїв, таких як розумні годинники, біосенсори та технології моніторингу здоров’я. Для забезпечення безпеки та комфорту користувачів ця електроніка має бути не лише еластичною, а й повітропроникною та біосумісною. Нещодавно дослідники з Університету Сучжоу в Китаї представили інноваційну методологію виробництва розтяжної електроніки на основі рідкого металу, яка відповідає цим вимогам.

Згідно зі статтею, опублікованою в журналі Nature Electronics, новий метод, запропонований китайськими вченими, поєднує електростатичне прядіння та штампування під тиском. Це дозволяє усунути обмеження попередніх розтяжних електронних пристроїв на основі рідкого металу, зокрема складні виробничі процеси та проблеми взаємодії рідкого металу з полімерними підкладками.

«Наша методологія включає поєднання електростатичного прядіння та штампування під тиском, що усуває технічний розрив між повітропроникністю, точністю та технологічністю в розтяжних електронних пристроях», – пояснив співавтор дослідження Фен Янь.

Завдяки цьому підходу дослідники змогли швидко виготовити повітропроникні схеми з високою роздільною здатністю (мінімальна ширина ліній 50 мкм) та винятковою стабільністю, які витримують понад 30 000 циклів деформації на 100%. Інтеграція цих схем із різними електронними компонентами дозволила реалізувати функції, такі як випромінювання світла та бездротова зарядка.

«Дивовижна біосумісність та проникність створених нами схем робить їх добре підходящими для збирання біоелектричних сигналів», – зазначив Ян. Крім того, можливість переробки та універсальність цієї технології відкривають широкі перспективи для застосування у гнучкій електроніці.

Дослідники вже використали свої схеми для створення прототипів біодатчиків і планують надалі інтегрувати їх у різні пристрої для медичних та спортивних додатків. Ще однією перевагою є те, що мембрани, які містять рідкий метал і на яких засновані схеми, можна легко розібрати та переробити, знижуючи негативний вплив на навколишнє середовище.

У майбутньому команда вчених планує розробляти багатошарові друковані плати з міжшаровими з’єднаннями, а також точно змінювати модуль і розмір рідких металів та нановолокон, щоб наділити схеми можливістю активації в окремих шарах.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло

Останні записи

Mozilla представила конкурента Gmail

Mozilla, яка відповідає за браузер Firefox, вирішила оновити поштовий клієнт Thunderbird, створюючи комплексну комунікаційну платформу.…

02.04.2025

Qualcomm представила потужний чіпсет Snapdragon 8s Gen4

Qualcomm оголосив про запуск новітнього мобільного рішення - Snapdragon 8s Gen4, що є значним поліпшенням…

02.04.2025

Meta готує розумні окуляри з дисплеєм, ціна яких перевищує $1000

Компанія Meta готує нову, дорожчу модель розумних окулярів у співпраці з Ray-Ban. Пристрій буде оснащений…

02.04.2025

OpenAI зіткнулася з перевантаженням серверів через бум Ghibli-зображень

Генеральний директор OpenAI Сем Альтман повідомив, що через високу популярність інструменту генерації зображень у ChatGPT…

02.04.2025

Користувачам Google Chrome терміново радять оновити браузер

Однією з найбільш серйозних проблем, вирішених в оновленні, стала вразливість з ідентифікатором CVE-2025-3066, пов'язана з…

02.04.2025

Samsung намагається виправити помилки в OneUI 7

Користувачі бета-версії Samsung One UI 7 зіштовхнулися з проблемами у роботі нової функції Now Bar,…

02.04.2025