Нещодавно представлені моделі iPad Pro з OLED-екранами отримали розширений набір сенсорів. Крім безпосередньо камери та спалаху в основному фотомодулі розміщені ще три компоненти з різним призначенням.
Найбільший сенсор це камера, що знімає 12-мегапіксельні фотографії та 4K-відео. Вона підтримує захоплення ультраширокого зображення та зйомку відео у форматі ProRes, придатному для професійного монтажу. У попередніх трьох поколіннях iPad Pro основна камера була подвійною, тепер вона одинарна.
Світлий компонент – спалах з покриттям, яке розсіює і пом’якшує свічення, щоб воно виходило рівномірнішим і не бликувало на захопленому зображенні. Вона адаптивна, тобто рівень яскравості залежить від умов зовнішньої освітленості та режиму зйомки. Її навіть можна використовувати для фотографування документів і роздрукованих фотографій: камера робить кілька знімків поспіль з різними налаштуваннями та при різній яскравості спалаху, після чого склеює файли в один кадр без засвітів та тіней та з високою помітністю деталей.
Велика чорна пляма під вічком камери приховує LiDAR – датчик, який визначає глибину об’єктів, тобто сканує їх, будуючи в пам’яті 3D-копію навколишнього простору. Він необхідний для роботи в додатках та іграх за допомогою доповненої реальності.
Під спалахом видно металеву сітку, за якою ховається один із мікрофонів. Скільки їх всього, поки невідомо, але з розбирання від iFixit ми знаємо, що в попередній моделі iPad Pro мікрофонів було аж п’ять штук у різних місцях, щоб краще вловлювати звук, робити його об’ємним на записі та забезпечувати шумопридушення при спілкуванні голосом та відеозв’язку.
Над спалахом помістився датчик освітлення. Він необхідний для автоматичного регулювання яскравості екрану в залежності від зовнішньої освітленості (для того, щоб на вулиці вдень або в кімнаті з яскравим світлом екран горів яскравіше, а у вечірній час і в напівтемряві ставав тьмянішим і не завдав шкоди зору). Також він використовується спалахом для визначення оптимальної яскравості, яку потрібно задіяти під час фото- та відеозйомки для збереження природності зображення. Такий самий датчик є поруч із фронтальною камерою, у парі вони працюють точніше і дозволяють плавніше регулювати яскравість екрану. У попередніх моделях iPad Pro такий модуль тільки один — на передній частині корпусу.
У планшеті явно є й інші датчики, які використовуються камерою — наприклад, акселерометр і гіроскоп, що відповідають за правильну орієнтацію зображення на знімках і відео. Їм не потрібно бачити зовнішній світ, тому вони розміщені не в модулі камери, а розпаяні на одній із логічних плат.
Планшети iPad Pro з OLED-екранами Ultra Retina XDR надійдуть у продаж у деяких країнах світу 15 травня. Вони випущені у двох варіантах – з екранами діагоналлю 11 і 13 дюймів і продаються в США за цінами від 999 до 2378 доларів та від 1299 до 2679 доларів відповідно залежно від обсягу накопичувача, підтримки різних стандартів зв’язку та різних аксесуарів.
Очікується, що Samsung представить серію Galaxy S25 вже в січні. Імовірно, це станеться 22 січня…
У запеклій конкуренції з Google компанія OpenAI зняла обмеження на доступ до ChatGPT Search для…
The Wall Street Journal стверджує, що ця модель не буде дорожчою за iPhone 17 Pro…
Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…
Ілон Маск підтвердив, що його команда соціальної мережі X (Twitter) працює над створенням фірмового сервісу…
Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…