Чи достатньо 8 ГБ оперативної пам’яті для Mac у 2024 році

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Дискусія про те, чи достатньо 8 ГБ оперативної пам’яті для комп’ютера Mac, точиться вже давно. Суперечки ведуться щонайменше з 2012 року, коли Apple випустила перший MacBook Pro з дисплеєм Retina, який починався з 8 ГБ оперативної пам’яті. Apple досі пропонує 8 ГБ як базову конфігурацію для 14-дюймового MacBook Pro, не кажучи вже про iMac M3 та новітні моделі MacBook Air. У поєднанні зі значною вартістю апгрейду до більшого обсягу пам’яті, рішення Apple знову викликало дискусії про адекватність і цінність цієї конфігурації.

Реклама

Звичайно, комп’ютери Mac сильно змінилися за останнє десятиліття. По-перше, Apple більше не покладається на процесори Intel для живлення своїх машин, розробивши власний кремній Apple, який є швидшим та енергоефективнішим. Це пояснюється тим, що власні мікросхеми Apple використовують архітектуру “система-на-кристалі” (SoC), яка об’єднує кілька обчислювальних ядер (CPU), графічних ядер (GPU), кеш-пам’ять та кілька інших компонентів в одному фізичному корпусі.

Чіпи Apple серії M також використовують так звану “уніфіковану пам’ять”, яка знаходиться поряд з SoC. Використання компанією Apple цієї пам’яті з високою пропускною здатністю і низькою затримкою означає, що основний чіп уникає необхідності обмінюватися даними між різними ділянками пам’яті, і робить пул пам’яті доступним як для CPU, так і для GPU, дозволяючи розподіляти його динамічно залежно від поточного завдання.

Хоча загальним результатом такої інтегрованої архітектури SoC є краща продуктивність та ефективність, недоліком є те, що уніфікована пам’ять Apple фіксується в момент покупки і не може бути оновлена пізніше.

Вибір на користь більшої кількості уніфікованої пам’яті також не є дешевим. Наприклад, перехід від базових 8 ГБ уніфікованої пам’яті до 16 ГБ або 24 ГБ коштує додаткових $200 і $400 відповідно. Тому, купуючи новий Mac, важливо вибрати правильний обсяг пам’яті, який відповідає вашим індивідуальним потребам. Думки користувачів з цього приводу розходяться: дехто вважає, що 8 ГБ достатньо, а дехто відчуває себе обмеженим. Зрештою, все залежить від того, що ви хочете робити на своєму Mac. Ось основні фактори, про які слід пам’ятати.

8 ГБ чи більше оперативної пам’яті?

  • Щоденні завдання та невелика навантаженість: Для базових завдань, таких як перегляд веб-сторінок, редагування документів та споживання медіа, зазвичай достатньо 8 ГБ оперативної пам’яті. Сучасні комп’ютери Mac використовують такі функції, як стиснення пам’яті та інтелектуальний розподіл, які допомагають macOS працювати безперебійно навіть у багатозадачному режимі.
  • Професійні та творчі навантаження: Для більш інтенсивних завдань, таких як редагування відео, 3D-моделювання або розробка програмного забезпечення, 8 ГБ оперативної пам’яті може бути недостатньо, що, як показали незалежні тести, може призвести до сповільнення роботи та зниження ефективності. Це особливо актуально, якщо ви працюєте над складними проектами, які потребують величезних файлів і бібліотек контенту.

Підсумки

Зрештою, купуючи Mac, вибір на користь 8 ГБ оперативної пам’яті є економічно вигідним варіантом, якщо у вас невисокі вимоги до використання, і вона забезпечує достатню продуктивність для виконання повсякденних завдань. Однак, якщо ви плануєте використовувати більш вимогливі програми, можливо, варто доплатити за більший обсяг пам’яті. Це зменшить ризик того, що пам’ять стане вузьким місцем у системі, і дозволить кремнію Apple у вашому Mac працювати з максимальним потенціалом.

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, будь ласка, повідомте нас, виділивши цей текст і торкнувшись вибраного тексту.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

Митник Михайло
Митник Михайлоhttp://itechua.com/
Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

СВІЖІ НОВИНИ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: