Йдеться про знамениту безвентиляторну систему охолодження, яку виробник продовжує використовувати у нових MacBook Air, паралельно підвищуючи продуктивність. Як з’ясувалося, такий підхід абсолютно не підходить до чіпів серії M3.
У тесті 3DMark Wild Life Extreme Stress чіп 15-дюймового MacBook Air розігрівся до рекордних 114 ° C, а корпус до неприємних 50 ° C. Зрозуміло, настільки високі температури призвели до тротлінгу та різного зниження продуктивності. За підсумками MacBook Air виявився на 33% повільнішим, ніж 14-дюймовий MacBook Pro з чіпом M3. У довгостроковій перспективі такі температури можуть призвести до пошкодження пристрою.
Оскільки проблема перегріву обумовлена безвентиляторною конструкцією, то й усунути її не вийде. Єдине, що може зробити Apple в одному з майбутніх оновлень – обмежити потужність чіпа M3, але тоді й сенсу в оновленні на нові ноутбуки не буде.
Автор ролика також зазначив, що можна спробувати замінити термопрокладку та модифікувати радіатор, але такі експерименти варто виконувати на свій страх та ризик.