5 найбільш цікавих фішок Apple Vision Pro

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

На початку лютого компанія Apple випустила черговий проривний продукт – гарнітуру змішаної реальності. Ми ознайомилися з цим пристроєм, щоб виділити найкрутіші фічі девайса.

Уперше Apple показала Vision Pro на Всесвітній конференції розробників у червні 2023 року, але в продаж гаджет надійшов лише через 8 місяців. Утім, так уже було з першим iPhone, першими Apple Watch і навіть з AirPods. За цей проміжок часу інтерес до гарнітури стрімко зростав, а багато аналітиків почали пророкувати їй провал.

Незважаючи на це, 2 лютого 2024 року стартували офіційні продажі Apple Vision Pro, але поки що тільки в США. І навіть із цими обмеженнями девайс з’явився в багатьох країнах світу, що говорить про популярність новинки. В Україну гаджет привезли мало не в перший тиждень, а багато магазинів навіть запустили спеціальні зони для тестування Vision Pro, де доторкнутися до високотехнологічного дива Джобса може кожен. Ми не просто так згадали засновника Apple, Стіва Джобса. Річ у тім, що в мережі спливли патенти, датовані 2007 роком, в яких детально описана гарнітура змішаної реальності. Причому в тому форм-факторі, в якому ми її отримали. Так, Джобса немає з нами вже 13 років, але його спадщина продовжує жити.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Тепер до самого девайсу. Apple позиціонує Vision Pro, як просторовий комп’ютер, а не шолом доповненої реальності. І це дійсно так і є. Інженери з Купертіно змогли вкотре зробити так, як ніхто більше не може. Ми отримали плавний і грамотний з логічного погляду інтерфейс, яким можна керувати поглядом і пальцями – тут ніякі контролери не потрібні. Але на функціях докладніше ми зупинимося нижче.

visionOS

Сама операційна система і спосіб взаємодії з нею – це те, чого не змогла зробити жодна інша компанія. У всякому разі в Apple навігація очима реалізована з феноменальною точністю. Напівпрозорі вікна з тінню, що ширяють навколо, створюють ефект максимального занурення. При цьому вікна не літають постійно за вами, а прикріплюються до певного простору. Тобто, якщо ви відкрили умовний “КиноПоиск” у вітальні, потім відійшли до кухні і назад, ваше вікно з фільмом так і висітиме на тому ж місці.

Управління жестами також спрацьовує максимально точно, а руки зовсім не обов’язково тримати перед собою. Досить, щоб вони потрапляли в зону видимості сенсорів. Ну, і ще одна цікава фіча visionOS – Persona (Персона). Це ваш цифровий аватар, для створення якого шолом вас має відсканувати. Усе робиться просто – вмикаєте застосунок “Персона”, знімаєте гарнітуру, спрямовуєте камерами на себе, скануєтесь і користуєтеся. Тепер ви можете використовувати цифрову копію себе в додатках для відеозв’язку, наприклад, у FaceTime або Zoom. Поки що виглядає не дуже, але з кожним оновленням Apple покращує якість аватарів.

Взаємодія з Mac

Мабуть, одна з найкорисніших функцій – тісна інтеграція з комп’ютерами Mac. Щойно в поле зору Vision Pro потрапляє ваш Mac, гарнітура пропонує вивести інформацію з нього у вигляді величезного 100-дюймового монітора. Так ви можете створити більш гнучкий і просторий цифровий робочий простір без фізичних обмежень. При цьому вам будуть доступні всі функції Continuity, включно з Handoff і універсальним буфером обміну. Таке рішення безсумнівно сподобається розробникам, які працюють з масивним кодом, 3D-дизайнерам або іншим креативним людям.

Optic ID

Спочатку Apple привчила нас до безпечного і спритного сканера відбитків пальців Touch ID. Досі цей елемент є в iPad, MacBook і iPhone SE 3. Трохи пізніше компанія дала нам розблокування за обличчям за допомогою Face ID, яке не можна обдурити фотографією. Сьогодні ця фіча масово використовується в iPhone (починаючи з iPhone X). А наступним кроком стала Optic ID – чергова революційна технологія сканування сітківки ока з величезним потенціалом. Зрозуміло, функція працює, як годинник, а всі дані надійно захищені і зашифровані в Secure Enclave. Найімовірніше, згодом ця функція з’явиться в iPhone та інших носимих пристроях Apple.

Віртуальний кінотеатр

На подив, багато (не блогерів) звичайних покупців Apple Vision Pro придбали гарнітуру для перегляду фільмів. З огляду на те, що якісні OLED-телевізори або лазерні проєктори коштують кілька десятків тисяч доларів, ціна на окуляри Apple не здається їм такою космічною. За свої гроші Vision Pro пропонує найкращі в сегменті дисплеї microLED і захопливу картинку. Ви буквально можете перенестися у всесвіт “Месників” від кіностудії Marvel і подивитися улюблений фільм про “Залізну Людину” прямо з Вежі Старка. Зрозуміло, є і простіші сцени, де вас оточує порожній кінотеатр. Місце і ряд можна вибрати. Крім якісної картинки, Apple також пропонує просторовий звук, що забезпечує максимальне занурення в контент.

EyeSight

Спочатку це була найочікуваніша функція Vision Pro, а після початку продажів багато західних блогерів охрестили її “кринжовою”. Все тому що очі на зовнішньому екрані виглядали абсолютно неприродно. На щастя, проблема криється в операційці та алгоритмах машинного навчання, тому компанія вже трохи підкоригувала роботу цієї функції в бета-версії visionOS. Можливо, до релізу visionOS 2.0 восени цього року функція EyeSight працюватиме саме так, як показувала нам Apple влітку 2023 року.

Висновки

І все ж варто розуміти, що в поточному поколінні Apple Vision Pro – гаджет для ентузіастів, розробників, дизайнерів і креативних людей. Це – продукт-першопроходець, тому чекати якихось чудес від нього не варто. Він важкий, працює всього 2-3 години, а кількість доступних додатків переносить нас у 2008 рік, коли Apple запустила перший App Store для iPhone.

Зрозуміло, перше масштабне оновлення visionOS, яке буде представлено вже в червні на WWDC 2024, запропонує купу нововведень. Можливо, купертинівці навіть розкриють якийсь прихований потенціал пристрою, але він поки що залишиться занадто нішевим. Згадайте перші Apple Watch Edition – вони коштували шалені $25 000, глючили з коробки і працювали лише кілька годин. Зате в другому поколінні вони стали помітно кращими і швидшими.

Найімовірніше, наступну гарнітуру Apple Vision Pro ми побачимо не раніше 2025 року, але очікування того варте. Уже зараз інсайдери говорять про те, що гаджет стане легшим, автономнішим і дешевшим.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.