Apple Studio Display – це “бюджетний” монітор компанії, призначений для ширшої аудиторії порівняно з Pro Display XDR за $4 999, який орієнтований на професіоналів. Проте, при ціні 1600 доларів він залишається дисплеєм більш високого цінового діапазону.
Хороша новина полягає в тому, що існує безліч першокласних моніторів, які не тільки конкурують, а й перевершують пропозицію Apple за якістю. Якщо ви шукаєте зовнішній монітор для Mac Studio або будь-якого іншого пристрою Mac, ці альтернативи Apple Studio Display забезпечать рівень якості, схожий з Apple.
Samsung ViewFinity S9
Ідентичні характеристики та ціна з додатковими функціями
Чому ви повинні купити: Відмінний 5K-монітор, який імітує всі можливості Apple Studio Display.
Для кого він призначений: Розробникам контенту, які хочуть отримати монітор, ідентичний Studio Display, з додатковими інтелектуальними функціями.
Чому ми вибрали Samsung ViewFinity S9:
Представлений на початку цього року студійний монітор Samsung ViewFinity S9 тепер офіційно доступний для покупки за ціною 1599 доларів. З огляду на ціну та характеристики, очевидно, що Samsung позиціонує ViewFinity S9 як прямого конкурента Apple Studio Display. Пропозиція включає в себе порівняльну 27-дюймову панель з роздільною здатністю 5K і вражаючими можливостями передачі кольору. Примітно, що естетика дизайну та вибір портів також черпають натхнення у професійному студійному моніторі Apple.
ViewFinity S9 забезпечує яскравість до 600 нит, що знову ж таки можна порівняти з тим, що пропонує Apple на своєму Studio Display. Також є підтримка 10-бітного кольору, гамма DCI-P3 та підтримка HDR600, чого Apple не пропонує. Для введення-виводу передбачені порт Thunderbolt 4 (90-ватний PD), три порти USB Type-C та mini DisplayPort. У комплект поставки також входить джойстик для регулювання налаштувань та пульт дистанційного керування.
ViewFinity S9 оснащений додатковими функціями, включаючи бездротове підключення, яке дозволяє підключати периферійні пристрої, такі як колонки, клавіатури, ігрові контролери та інші за допомогою Bluetooth або навіть передавати контент з пристроїв Apple за допомогою AirPlay. Серед інших примітних особливостей – стереодинаміки потужністю 5 Вт, Samsung MultiView (розподіл екрану), підтримка Samsung DeX, а також підтримка Wi-Fi та Tizen TV OS, вбудована в монітор. По суті, ViewFinity S9 – це не тільки дисплей, але і “розумний” монітор, що надає доступ до багатьох програм, таких як сервіси потокового відео, включаючи YouTube, Netflix, Disney + та інші.
Розумний монітор Samsung M8
Найкращий аналог Studio Display
Чому ви повинні його купити: Це аналог Apple Studio, який коштує вдвічі дешевше.
Для кого він: Людям, яким потрібна мова дизайну Apple Studio без зайвих витрат.
Чому ми вибрали Samsung M8 Smart Monitor:
Варто лише поглянути на монітор Samsung M8 Smart Monitor, і відразу зрозуміло, чому він очолює цей список. M8 – чудова альтернатива StudioDisplay, тому що він виглядає майже так само, як і він. Під час створення цього монітора Samsung явно орієнтувалася на сучасну лінійку Apple, але це не просто дешева підробка Studio Display. M8 оснащений 32-дюймовим дисплеєм, що робить його більше, ніж Studio Display, при цьому роздільна здатність 4K, за загальним визнанням, нижче. Однак якість відео на M8, як і раніше, відмінна, а завдяки підтримці HDR10+ кольори яскраві та насичені. M8 також має вбудований концентратор SmartTV, який працює прямо із коробки. Він навіть підтримує AirPlay, тому M8 працюватиме без проблем з іншими пристроями Apple.
Але він аж ніяк не ідеальний. У нього менше портів, він не такий яскравий, і не дуже хороша веб-камера. Однак при ціні 700 доларів (менше половини вартості Studio Display) його недоліки більш пробачні. M8 також випускається в декількох кольорах, так що ви можете вибрати той, який найбільше підходить до вашої конфігурації, або використовувати його як прикрасу. Крім того, M8 оснащений регульованою по висоті та нахилу підставкою, за яку не потрібно платити додатково.
LG Ultrafine 5K 27MD5KL-B
Той самий дисплей, інший корпус
Чому ви повинні купити: Майже такий же дисплей, як і Studio Display, але на кілька сотень баксів дешевше.
Для кого це: Тим, хто шукає абсолютно найкращий дисплей для macOS і вигідну угоду.
Чому ми вибрали LG Ultrafine 5K 27MD5KL-B:
Коли вийшов Apple Studio Display його швидко розкритикували за те, що він, схоже, був дисплеєм LG Ultrafine 5K в корпусі Apple. Це означає, що якщо вам потрібно щось майже точно таке ж, як Studio Display, ви можете заощадити кілька сотень баксів, вибравши LG Ultrafine 5K 27MD5KL-B. Цей 27-дюймовий монітор має роздільну здатність 5K (5120 x 2880), що дозволяє використовувати Retina Display прямо з коробки. Він також оснащений трьома портами USB-C та одним портом Thunderbolt 3 із вражаючою потужністю 94 Вт для заряджання ваших пристроїв при підключенні. Відсутність Thunderbolt 4 та дизайн Apple – це найбільші відмінні чинники між LG Ultrafine та Studio Display.
Однак 27MD5KL-B, як і раніше, має виняткову точність кольору, характерну для продукції Apple. Це робить його чудовим еталонним монітором для фотографів та відеоредакторів. При пікової яскравості 500 нит він не такий яскравий, як Studio Display, але при правильному освітленні це не повинно бути великою проблемою. Якщо ви шукаєте кращі 5K-монітори для Mac і при цьому хочете заощадити, LG Ultrafine 5K 27MD5KL-B – відмінний варіант. При ціні 1300 доларів він все ще дорогий, але його легше проковтнути, ніж 1600 доларів за Studio Display.
BenQ PD2705U
Доступний еталонний монітор
Чому ви повинні його купити: Це надійний монітор з точною передачею кольору, який коштує майже на третину дешевше Studio Display.
Для кого він призначений: Творчим людям, які шукають монітор, здатний виконувати роботу за гідною ціною.
Чому ми вибрали BenQ PD2705U: Пошук такого ж монітора, як Studio Display, може виявитися дорогим заняттям. Однак існує безліч моніторів, які можуть забезпечити відмінні враження від перегляду, не повторюючи Studio Display, і BenQ PD2705U – чудовий приклад. Монітор BenQ PD2705U коштує в роздріб 600 доларів (і часто буває у продажу), що становить майже третину від ціни Studio Display, але при цьому BenQ PD2705U не є слабким. Цей 27-дюймовий монітор має 4K-дисплей і точність кольору 99% у кольоровій гамі sRGB. Крім того, він має багатий вибір портів, пропонуючи підключення USB-C та HDMI (і USB-B, як не дивно).
Чудова точність кольору BenQ PD2705U робить його відмінним варіантом для творчих людей, хоча він і не володіє таким же колірним діапазоном, як інші монітори в цьому списку. Монітор також можна встановити за допомогою адаптера VESA, тому ви зможете пристосувати його до свого простору, не витрачаючи на це ні рук, ні ніг. PD2705U трохи масивніший, ніж Studio Display та інші монітори у цьому списку, тому якщо ви шукаєте тонкий промисловий дизайн, цей монітор виділятиметься. Однак за свою ціну це відмінний монітор для творчих професіоналів-початківців, яким не потрібні всі ці “дзвіночки та свистки”, як у Studio Display.
Дисплей ASUS ProArt PA279CV
Доступний та стильний монітор
Чому ви повинні його купити: Він має відмінну точність кольору sRGB і є одним з найдоступніших моніторів такого рівня.
Для кого він призначений: Творчим особам, яким потрібна висока точність передачі кольору і при цьому не потрібно витрачати майже (або більше) 1000 доларів.
Чому ми вибрали ASUS ProArt Display PA279CV:
ASUS ProArt Display PA279CV – ще один якісний монітор за доступною ціною. Лінійка ProArt від ASUS – це монітори солідної якості, які сподобаються як творчим початківцям, так і професіоналам. Модель PA279CV, безумовно, ближче до творчих початківців, але не варто вважати, що це говорить про якість монітора. Він оснащений 27-дюймовим 4K-дисплеєм зі 100-відсотковою точністю перенесення кольорів sRGB/Rec. 709. Він також оснащений великою кількістю портів: один USB-C, DisplayPort 1.2 та два HDMI 2.0. Також є два порти USB-A для підключення інших пристроїв.
Модель PA279CV також має міцну основу, яка підтримує регулювання висоти та нахилу. Однак у PA279CV досить кричуче підборіддя, яке виглядає застарілим у порівнянні з сучасними моніторами, особливо зі Studio Display. Однак це може бути гідним компромісом, особливо якщо порівняти ціни на ці два пристрої. За 500 доларів ви можете купити три PA279CV за ціною одного Studio Display. За цю ціну це відмінний варіант для тих, хто шукає надійний і точний за кольором монітор, а відмінне регулювання висоти і нахилу робить його привабливим варіантом для альтернативи Studio Display.
Dell UltraSharp U3223QE
Відмінний монітор із концентратором USB-C
Чому ви повинні купити: Це відмінний монітор з надійним USB-концентратором.
Для кого це: Досвідченим користувачам, які мають багато периферії і яким потрібна гідна підтримка HDR.
Чому ми вибрали Dell UltraSharp U2723QE:
Dell UltraSharp U2723QE – ще один відмінний 4K-монітор, який сам по собі досить добре підходить як альтернатива студійному дисплею, а потім знижує ціну вдвічі. За 700 доларів ви отримуєте 27-дюймовий 4K-монітор зі 100-відсотковою точністю кольору sRGB і підтримкою HDR 400. Продуктивність HDR на цьому моніторі не така хороша, як на самому Studio Display, але і коштує він вдвічі дешевше. Окрім солідного дисплея, головною перевагою U2723QE є вбудований USB-концентратор. Користувачі отримують два порти USB-C, порт HDMI 2.0 та два порти DisplayPort. Також є чотири порти USB-A та роз’єм Ethernet. Це практично унеможливлює використання донглів на сучасних комп’ютерах Mac і дозволяє акуратно сховати всі кабелі за самим монітором. Підставка також міцна і підтримує регулювання по висоті, нахилу та повороту.
Сам дисплей є IPS-панель, що використовує технологію IPS Black, яка, по суті, забезпечує покращений коефіцієнт контрастності. Це, звичайно, допомагає, але до інших не IPS HDR-дисплеїв не дотягує, особливо якщо врахувати, що монітор не надто яскравий. Тим не менш, ви отримуєте відмінні кути огляду в 178 градусів, характерні для IPS-панелей, а за вартістю вдвічі меншою, ніж у Studio Display, U2723QE більш ніж виправдовує свій цінник, особливо завдяки надійному концентратору USB-C.
Поширені запитання
Якщо ви вибираєте новий монітор для свого Mac, вам слід врахувати кілька моментів, а саме те, як MacOS масштабується та налаштовується при різних дозволах. Найкраще MacOS виглядає при роздільній здатності приблизно 110 або 220 пікселів на дюйм (ppi). При такій щільності пікселів операційна система та вікна виглядають так, як вони виглядали б на будь-якому моніторі Apple, наприклад, iMac або MacBook Pro. Все, що знаходиться в діапазоні 220 ppi, Apple вважає дисплеєм Retina, що є терміном Apple для позначення HiDPI.
Незалежно від того, який монітор ви розглядаєте, потрібно пам’ятати про щільність пікселів. Чим далі ви відходите від порогових значень 110 або 220, тим більше ворсистими стають зображення. Тут не обійтися без математики, але найшвидший спосіб дізнатися про PPI будь-якого монітора – скористатися цим калькулятором. У більшості випадків вам підійде 27-дюймовий монітор з роздільною здатністю 4K. Монітори 5K кращі, але їх вибір менший, і вони зазвичай трохи дорожчі. Масштабування 27-дюймового 4K монітора до QHD (2560 x 1440) дозволить вам отримати дисплей Retina.
Рідні 27-дюймові QHD-дисплеї мають роздільну здатність 110 ppi, але багато користувачів скаржаться на розмір та чіткість тексту. Більшість із них рекомендують використовувати вищезазначене масштабування 4K для досягнення найкращих результатів.
При виборі цих варіантів часто звертали увагу на ppi. 32-дюймові монітори ближче до 140 ppi, ніж до 110, але при правильному масштабуванні можна досягти потрібного вигляду. Ще один спосіб спростити масштабування – використовувати такий інструмент, як BetterDisplay.
Найголовніше, що потрібно шукати в альтернативі Studio Display, – це вищезгадане питання ppi/дозвіл. Однак є ще кілька моментів, на які слід звернути увагу, коли ви намагаєтеся знайти найкращий альтернативний монітор.
Почнемо з того, від чого ви, мабуть, відмовитеся, якщо вирішите не купувати Studio Display. Apple називає цей дисплей “більше, ніж просто монітор”, і компанія має рацію в цьому твердженні. Вбудована підтримка Siri, 12-Мп камера з функцією Center Stage та надійна система з шести динаміків – Studio Display робить набагато більше, ніж більшість моніторів. Саме тому він коштує вдвічі дорожче, ніж деякі інші варіанти цього списку.
З точки зору моніторів, Studio Display виділяється широким кольоровим охопленням і точністю передачі кольору. Щоб знайти відповідну альтернативу, вам потрібно підібрати монітор, який також має високу точність кольору та підтримкою HDR. Повна точність кольорової гами sRGB – це базовий рівень, але в ідеалі монітор повинен бути точним і в ширшій гамі кольорів P3.
За розміром Studio Display – це 27-дюймовий монітор, тому пошук альтернативи відповідного розміру не має стати проблемою. І нарешті, зверніть увагу на регулювання нахилу та висоти підставки. Apple хоче, щоб ви заплатили 400 доларів за повністю регульовану підставку, але багато моніторів преміум-класу мають відмінне регулювання нахилу та висоти, вбудоване в їх стандартні підставки.
Простіше кажучи, так, Apple робить найкращі дисплеї для своєї ОС. Studio Display, у поєднанні з чіпом A13, який у ньому встановлений, чудово працює з комп’ютерами Mac і пропонує багато функцій, які ви просто не знайдете в інших моніторах.
Однак це не означає, що Studio Display найкраще. Все залежить від того, що ви хочете робити на моніторі. Для редагування відео та фотографій Studio Display важко перевершити, і він безперечно є одним з найкращих. Однак якщо ви граєте на Mac (з будь-яких причин), він може не підійти. Частота оновлення Studio Display складає всього 60 Гц, що цілком підходить для більшості обчислювальних завдань. Однак для онлайн-ігор та змагань вам краще підійде монітор із набагато вищою частотою оновлення.
Перш ніж зупинити свій вибір на Studio Display, подумайте про свої потреби і про те, чого ви хочете досягти на Mac.